LG G3,G3 Beat,G3 Stylus,Google Nexus 4,L Bello (Avea L Bello) Telefon İncelemeleri

Koreli teknoloji devi LG'nin LG G2 ile yakaladığı ivmeyi devam ettirmek için geliştirmeye başladığı LG G3 D855, sonunda gün yüzüne çıktı. Yüksek performans ve stabilite sunan yeni akıllı telefon, Android 4.4.2 KitKat versiyonu ile geliyor.

LG G3.jpg

LG G3 Telefon İncelemesi

Teknik Özellikler

Dijital Kamera Kalitesi: 13 Mp.
İşletim Sistemi: Android 4.2 Jelly Bean İşletim Sistemi

Tasarım: Siyah, beyaz ve altın sarısı renk seçeneklerine sahip olan LG G3 D855, firmanın bir süredir amaçladığı ve ürünlerine yansıttığı "daha yüksek kalitede" malzeme kullanılan cihazlardan. 146.3 x 74.6 x 9.1 mm boyutlarında olan telefonun ağırlığı 151 gram olarak belirtilmiş. Bu haliyle LG G3 birçok kullanıcı için yeterli bir taşınabilirlik ile geliyor diyebiliriz.

Ekran: 5.5 inç boyutunda ve 2560x1440 piksel çözünürlükte True HD IPS+ LCD kapasitif dokunmatik ekrana sahip olan telefon, 534ppi piksel derinliği sunuyor. Bu şekilde, üst seviye telefonlar arasında en iyi birkaç ekrandan birini barındırdığını kolayca gösteren LG G3, görüntü özelliklerine önem veren kullanıcılar için iyi bir seçenek oluşturuyor.

Kamera: 13 megapiksel çözünürlükte olan arka kamera ile 4160 x 3120 piksel çözünürlükte fotoğraf ve 30 fps hızda 2160 piksel çözünürlükte video kaydı gerçekleştirilebiliyor. Optik görüntü sabitleyici, çift Led flaş, video sabitleme, coğrafi etiketleme, aynı anda video ve fotoğraf çekimi, yüz tanıma ve HDR gibi birçok fonksiyona sahip olan arka kamera ile eğlenceli çekimler gerçekleştirmek mümkün.

Cihazda yer alan ikinci kamera 2.1 megapiksel çözünürlükte ve görüntülü görüşmeler için başarılı bir donanım.

Performans: LG G3'ün iki farklı donanım şekli mevcut. Bunlardan ilki; Qualcomm Snapdragon 801 tipi 2.26 Ghz hızında işlemci ve 2GB Ram ile gelirken, ikincisi 3GB Ram ile donatılmış. Her iki modelde de Andreno 330 GPU'ya yer verilmiş. Cihazın performans ile ilgili herhangi bir sıkıntısı yok, ancak "En hızlı" telefona sahip olmak sizin için önemliyse, 3GB Ram ile donatılmış versiyonu tercih etmeniz gerekiyor.

Cihazda 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği mevcut. Ancak, genişletilebilir hafıza desteği sunması, 128GB boyutuna kadar hafıza kartı eklenmesine izin veriyor.

Batarya: 3000 mAh gücünde bir batarya ile donatılmış olan LG G3 D855, gün boyu oyun oynayıp video izlemediğiniz takdirde, ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılamayı fazlasıyla başarıyor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LG G3 D723 Beat Telefon İncelemesi

LG G3 Beat akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' 1280 x 720 Piksel IPS LCD
İşletim Sistemi: Android 4.4.2 (KitKat)
İşlemci: 1.2 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 8 GB
Ram: 1 GB
Kamera: 1.3 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2540 mAh
NFC: Var
Ağırlık: 134 gr
Kalınlık: 10.3 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG G3 Beat akıllı cep telefonu Knock Kode özelliği ile 86.000'den fazla parola kombinasyon ile ana ekranınıza tek adımda erişim imkanı sağlamakta. Bazı ülkelerde bu telefon LG G3 S adı ile de pazarlanmakta.

8 megapiksellik arka kameraya sahip cihaz Otomatik Lazer Odaklama özelliği sayesinde OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) özelliği ile bulanıklığı ve titremeyi azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda lazer sayesinde objeye olan mesafeyi anında ölçüp, size mükemmel kalitede fotoğraflar sağlıyor.

Ayrıca Touch & Shot özelliğ sayesinde fotoğraf çekmek için ekran üzerinde herhangi bir yere dokunarak, hızlı resim çekmeniz mümkün.

Cihazın 2540 mAh'lık pil kapasitesi ise maksimum 750 saate kadar bekleme ve 15 saate kadar görüşme imkanı tanımakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LG G3 Stylus Telefon İncelemesi

LG G3 Stylus akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.5'' 540 x 960 Piksel IPS LCD
İşlemci: 1.3 GHz (4 çekirdek)
Kamera: 1.3 Mp Ön ve 13 Mp Arka
Pil: 3000 mAh
Ağırlık: 163 gr
Kalınlık: 10.2 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG G3 Stylus akıllı cep telefonunun 5.5 inçlik ekranının 540 x 960 piksellik ekran kalitesi bize biraz düşük geldi, daha iyisi olabilirdi diye söze başlayalım.

Aynı Samsung Glaxy Note serisindeki gibi bir Stylus kaleme sahip olan cihazın 1.4 GHz'lik 4 çekirdekli işlemcisi ve 13 megapiksellik LED flaş destekli arka kamerası artıları arasında.

LG G3 Stylus için işlemcisi, ram kapasitesi ve dahili hafızası göz önüne alındığı zaman Samsung Glaxy Note serisine göre daha ucuz bir alternatif olarak çıkartılan bir cep telefonu diyebiliriz.

Cihazın 3000 mAh'Lık pil kapasitesi ise bizce ekran büyüklüğü göz önüne alındığı zaman gayet yeterli diyebiliriz.

LG Google Nexus 4 Telefon İncelemesi

LG Google Nexus 4'ün başlıca özellikleri;

Ekran: 4.7'' True HD IPS Plus 1280 x 768 Piksel
işemci Hızı: 1.5 GHz
İşletim Sistemi: Android 4.2
Dahili Hazfıza: 8 ve 16 GB
İşlemci: 1.5 GHz Snapdragon S4 PRO CPU
Kamera: 8 Megapiksel
Ram: 2 GB

LG L Bello (Avea L Bello) Telefon İncelemesi

LG L Bello (Avea L Bello) akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' 480 x 854 Piksel IPS LCD
İşlemci: 1.3 GHz (4 çekirdek)
Kamera: 1 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2540 mAh
Çift Hat: Opsiyonel
Ağırlık: 137 gr
Kalınlık: 10.7 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG L Bello akıllı cep telefonu opsiyonel olarak Çift Sim kart destekli olarak 2 çeşidi ile kullanıcılara sunuluyor.

Ayrıca Avea firması, LG ile iş birliğine giderek bu telefonu ülkemizde Avea L Bello olarak ta tüketicilere sunacak.

1.3 GHz'lik 4 çekidekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip olan cihaz 8 GB'lık dahili hafızasına ek olarak ayrıca 32 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

LG L Bello'nun Led Flaş destekli ve otofokus özellikli 8 megapiksellik arka kamerası 1080p Full HD kayıt yapabilmekte.

Cihazın 2540 mAh'Lık pil kapasitesi ise maksimum 600 saate kadar bekleme ve 12 saat 30 dakikaya kadar da konuşma imkanı tanımakta.

Ekli dosyalar

• LG G3.jpg
    LG G3.jpg
    29.9 KB · Görüntüleme: 184
Geri