LG L Prime Dual,L90, L70,L60 Dual,L60,L40 Dual,L Fino Telefon İncelemeleri

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG L Prime akıllı cep telefonunun en dikkati çeken özelliği Dijital TV yayınlarını alabilmesi diyebiliriz. Ayrıca çift Sim kart teknolojisini destekleyen cihaz 8 GB'lık dahili hafızasına ek olarak 32 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

LG L Prime.jpg

LG L Prime Dual Telefon İncelemesi

LG L Prime akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 5.0'' 480 x 854 Piksel IPS LCD
İşletim Sistemi: Android 4.4.2 (KitKat)
İşlemci: 1.3 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 8 GB
Ram: 1 GB
Kamera: 1.3 Mp Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2460 mAh
Dijital TV: Var
Çift Hat: Var
Kalınlık: 10.7 mm

1 GB'lık Ram kapasitesine ve 1.3 GHz'lik 4 çekirdekli işlemciye sahip olan cihazda FM radyonun yanı sıra A-GPS desteği de bulunmakta.

Beyaz, Titatnyum ve Altın sarısı renk seçenekleri bulunan cihazın ayrıca Coğrafi etiketleme özelliğine sahip Led flaş destekli 8 megapiksellik arka kamerası bulunmakta ve 720p HD video kaydı yapabilmekte.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LG L90 Telefon İncelemesi

Teknik Özellikler

Bağlantı Özellikleri: 3G - Bluetooth - Gprs - Edge
Dijital Kamera Kalitesi: 8.0 MP
İşletim Sistemi: Android 4.3 Jelly Bean İşletim Sistemi

Koreli teknoloji devi LG orta ve giriş seviyesi telefonlar konusunda rakiplerinin gerisinde kalmamak için 3 yeni model geliştirdi. Bunlardan LG L90, orta segmentteki rekabete ortak olmak için geliştirilmiş ve sessiz sedasız bir şekilde piyasaya sürülmüş bir akıllı telefon.

Tasarım: 131.6 x 66.0 x 9.7mm boyutlarında olan LG L90, taşınabilirlik konusunda oldukça başarıl bir telefon. Tek elle rahatlıkla idare edilebilen telefon, 10 yaşındaki bir çocuğun eline bile sığabilecek bir gövdeye sahip. Siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği ile geliştirilen telefon, klasik LG çizgilerini Samsung'un fiziksel ana butonu ile birleştiren bir model.

Ekran: 4.7 inç büyüklüğünde qHD (540x960 piksel) çözünürlükte IPS LCD kapasitif dokunmatik ekrana sahip olan LG L90, düşük çözünürlüğü nedeniyle bazı kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanabilir. IPS ekranın başarısını gölgeleyen ekran çözünürlüğüne rağmen, parlak ve canlı renkler gösteren ekran, orta segmentte özellikle yerli markaların ekran başarısına sahip diyebiliriz.

Kamera: 8 megapiksel çözünürlükte olan kamera 3264x2448 piksel fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyor. LG L90'ın ortalama başarı sunan kamerası coğrafi etiketleme, oto fokus ve Led Flaş özellikleri ile dikkat çekiyor. Cihazın ön tarafında yer alan ikinci kamera 1.3 megapiksel çözünürlükte ve görüntülü görüşme amacıyla kullanıldığında, başarılı sayılabilecek bir performans sunuyor.

Performans: 1.2 Ghz hızında ve dört çekirdekli işlemci, 1GB Ram cihazın performansından sorumlu olan ana donanımlar olarak öne çıkıyor. Bu donanımla LG L90 orta segment için yeterli bir performansa imza atıyor. Her ne kadar üst seviye telefonların yanından bile geçmese de, LG L90'ın fiyat odaklı bir telefon olduğu göz önünde bulundurulduğunda ve asıl amacının günlük işler, telefon olarak kullanılma, çeşitli küçük oyunları oynama olduğu sonucuna kolaylıkla varılabilir ve bu durumda da başarılı bir performans sunduğu söylenebilir.

8GB dahili depolama alanı ile gelen telefon, bu alanın yarıya yakınını işletim sistemine ayırmış durumda. Geriye kalan alanın yetmemesi durumunda ise, hafıza kartı yuvası devreye giriyor ve ekstra 32GB hafıza desteği sunuyor.

Batarya: 2540 mAh gücünde bir bataryaya sahip olan LG L90, normal kullanımda 24 saatin üzerinde bir kullanım süresi sağlıyor. Ancak, oyun oynamayı seviyorsanız ya da telefon elinizde dolaşıyorsanız, bir şarj adaptörü bulundurmanız gerekebilir.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LG L70 Telefon İncelemesi

Teknik Özellikler

Bağlantı Özellikleri: 3G - Bluetooth - Gprs - Edge
Dijital Kamera Kalitesi: 8.0 MP
İşletim Sistemi: Android 4.3 Jelly Bean İşletim Sistemi

LG'nin giriş seviyesi için geliştirdiği ve bu segmente göre büyük sayılabilecek bir ekranla donattığı LG L70, raflardaki yerini almaya başladı.

Tasarım: 127.2 x 66.8 x 9.5 mm boyutlarında olan LG L70, tek elle kullanım konusunda başarılı bir telefon olmuş. Ekran boyutunun ve görece ince gövdesinin desteği sayesinde bir elin avucuna rahatlıkla sığan LG L70, hareket halindeyken bile rahatlık kullanılabiliyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan telefon, sıkıcılıktan uzak fakat klasik bir tasarıma sahip.

Ekran: 4.5 inç boyutunda ve 400x800 piksel çözünürlükte olan IPS LCD kapasitif dokunmatik ekran giriş seviyesi için yüksek sayılabilecek bir ekran performansı sağlıyor. Her ne kadar düşük çözünürlüğe sahip olsa da, kendi sınıfı ile kıyaslandığında IPS ekranın desteği ile durumu kurtarıyor.

Kamera: 8 megapiksel (bazı ülkelerde 5 megapiksel) çözünürlükteki kamera, yeterli bir çekim başarısına sahip. Coğrafi etiketleme ve oto fokus gibi özellikler bulunan kamera LG L70'i sınıfının az da olsa üzerinde bir kamera performasına kavuşturmuş oluyor. Cihazın ön tarafında yer alan ikinci kamera ise, görüntülü görüşmelerde kullanılabilecek türden bir kamera.

Performans: İki çekirdekli ve 1.2 Ghz hızında bir işlemci, 1GB Ram gibi sınıfının ortalamasının biraz üzerinde bir donanımla işlemleri gerçekleştiren LG L70, kendisinden beklenen performansı zorlanmadan sunuyor. Günlük kullanım uygun bir şekilde ayarlanmış olan konfigürasyonu, kullanıcıyı bekletmeden işlemleri gerçekleştirebiliyor.

4GB dahili hafızaya sahip olan telefonu satın aldığınız gün bir de hafıza kartı satın almanız mantıklı olacaktır. Çünkü hafızanın çok büyük bölümü işletim sistemi tarafından işgal edilmiş durumda.

Batarya: 2100 mAh gücünde bir bataryaya sahip olan telefon, normal kullanım şekli ile kullanıcısını sıkıntıya düşürmeyecek kadar enerji sağlayabiliyor.

LG L60 Dual Telefon İncelemesi

LG L60 Dual akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.3'' 480 x 800 Piksel TFT
İşlemci: 1.3 GHz (Çift çekirdek)
Dahili Hafıza: 4 GB
Ram: 512 MB
Kamera: VGA Ön ve 5 Mp Arka
Pil: 1700 mAh
Çift Hat: Var
Kalınlık: 12 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG L60 Dual akıllı cep telefonunun en büyük özelliği adından da anlaşılacağı gibi Çift sim kartı desteklemesi diyebiliriz. Adreno 305 1.3 GHz'lik çift çekirdekli işlemciye sahip ve 4 GB'lık dahili hafızasını ayrıca cihaz 32 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını desteklemekte.

Cihaz VGA kalitesinde ön kameraya sahip olduğu için çekeceğiniz Selfie'ler pek kaliteli olmayabilir. Led flaş destekli 5 megapiksellik arka kamerası ise 480p 30fps kalitesinde video kaydı yapabilmekte.

Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan LG L60 Dual'in ayrıca A-GPS desteği ve FM radyosu da bulunmakta.

LG L60 Telefon İncelemesi

LG L60 akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.3'' 480 x 800 Piksel TFT
İşlemci: 1.3 GHz (Çift çekirdek)
Kamera: VGA Ön ve 5 Mp Arka
Pil: 1540 mAh
Ağırlık: 119 gr
Kalınlık: 11.8 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG L60 akıllı cep telefonu Adreno 305 1.3 GHz'lik çift çekirdekli işlemciye sahip ve 4 GB'lık dahili hafızasını ayrıca cihaz 32 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını desteklemekte.

Cihaz VGA kalitesinde ön kameraya sahip olduğu için çekeceğiniz Selfie'ler pek kaliteli olmayabilir. Led flaş destekli 5 megapiksellik arka kamerası ise 480p 30fps kalitesinde video kaydı yapabilmekte.

LG L60'ın 1540 mAh kapasiteli pili ise maksimum 264 saate kadar bekleme ve 5 saat 12 dakikaya kadar konuşma imkanı sağlamakta.

LG L40 Dual Telefon İncelemesi

LG L40 Dual akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 3.5'' 420 x 580 Piksel IPS LCD
İşlemci: 1.2 GHz (Çift çekirdek) Qualcomm MSM8210/MSM8610 Snapdragon 200
Kamera: 3.15 Megapiksel
Sim: Opsiyonel 3 Hat
Pil: 1700-1540 mAh
Kalınlık: 11.9 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG L40 Dual akıllı cep telefonunun en dikkat çeken tarafı kuşkusuz ki Opsiyonel olarak 3 Sim Kar teknolojisini desteklemesi diyebiliriz.

Ön tarafında kamerası bulunmayan LG L40 Dual'in arka tarafında Coğrafi etiketleme özelliğine sahip 3.15 megapiksel kamerası bulunmakta.

Ayrıca cihazın 1700 ve 1540 mAh kapasiteli Pil seçenekleri bulunmakta. Buda herhalde seçtiğiniz Sim Kart seçeneğine göre pil kapasitesinin değiştiği anlamına geliyor diyebiliriz.

LG L Fino Telefon İncelemesi

LG L Fino akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.5'' 480 x 800 Piksel IPS LCD
İşlemci: 1.2 GHz (4 çekirdek)
Ram: 1 GB
Kamera: VGA Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 1900 mAh
Kalınlık: 11.9 mm

Android 4.4.2 (KitKat) işletim sistemi ile gelen LG L Fino akıllı cep telefonunun 1.2 GHz'lik 4 çekirdekli işlemcisi ve 1900 mAh'lık güçlü pil kapasitesi ile dikkati çekiyor. Çünkü 4.7 inçlik iPhone 6'nın pil kapasitesi 1800 mAh.

Ayrıca cihazın arakasında Coğrafi etiketleme özelliğine sahip 8 megapiksellik LED flaş destekli kamerası bulunan cihazda A-GPS desteği de bulunmakta.

Cihazın dikkati çeken diğer bir tarafı da 11.9 mm'lik kalınlığı. Yeni nesil cep telefonlarında göre bizce biraz fazla kalın gibi geldi diyebiliriz.

Ekli dosyalar

• LG L Prime.jpg
    LG L Prime.jpg
    55.2 KB · Görüntüleme: 152
Geri