Lise Mezunu Hizmetli Yazmayı Düşünen Var Mı ?

sessizlik_80

Üye
Üye
Arkadaşlar kolay gelsin,lise mezunu memurluk dışında hizmetli kadrosuna başvuru yapmayı düşünen var mı? ben ikilemdeyim....

YassaX

Üye
Üye
sessizlik_80; Bu siteden olsun başka sitelerden olsun bana gelen mesajlardan ; yazılardan ve yorumlardan hizmetli olarak tercih yapacak Lise Mezunu Arkadaşlar var ... Genelde Son 3-4 tercihlerini yazdıklarını söylüyorlar ... Ancak ; Hizmetli Seçen arkadaşlar ; Özrü ile Yapacağa işe uygunluğu konularına dikkat etmeleri gerekir ...

sessizlik_80

Üye
Üye
Sizin diğer yorumlanızdan öğrendiğim ve katıldığım bir düşüncenizi yazmak istiyorum,gitmeyi düşünmediğiniz kadroyu yazmayın diye,şimdi amann iş olsunda diyip çıkmaz diyerek yazıp daha sonrasında sıkıntıya girmek anlamsız.Kararsızım...hizmetli kadrosunu yazmayı düşünenler arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsa sevinirim...Paylaşımınız için sizede teşekkür ederim Ozkanbey...

Birey

Üye
Üye
Benım ilk 2 tercihim kendi memleketimde hizmetli kadrosu olacak. 5 tane memur tercih ettim geriye kalan memleketim dışında hizmetli tercih ettim yine. İşitme engelliyim bu işi yapabilirim ki önceden de Yatılı bir okulda çalışmıştım özel sektörde.

Aday işlemleri tercih bölümü hata veriyor ve giremıyorum, ayrıca bilgilerim bölümünde fotoğrafım da gözükmüyor... ne yapmam lazım sizce?

İsen Buga

Üye
Üye
Aday işlemleri tercih bölümü hata veriyor ve giremıyorum, ayrıca bilgilerim bölümünde fotoğrafım da gözükmüyor... ne yapmam lazım sizce?

Hata yapmışsın...
Tercih edemeyeceğim bölümler seçmişsin yada senin bransına tercih ettiğim bölümler uyuşmuyor. yada tercih bilgileri yanlış girmişsin.

Hademe konusunda yorum yapmayacağım: ancak tüyo verebilirim: Gelecek 2 yıl içinde başka tercihlerde olabilir. Belki de daha güzel kadrolar vardır. Dediğim gibi benim kişisel düşüncem bu: kısaca siz bilrisiniz ya yapın ya yapmayın ben dedim diye bana günah yazmayın..

Birey

Üye
Üye
Yok abı, hiç girmedi ki hata yapayım. ÖMSS1 tercih çıkıyor, önce açıklama var yol gösteriyor "tercih bildir" e basmamız gereltiğini söylüyor ona bastığımda "hata var daha sonra tekrar deneyin" gibi bir hata alıyorum.

DREAM_LiFE

Üye
Üye
Sizin diğer yorumlanızdan öğrendiğim ve katıldığım bir düşüncenizi yazmak istiyorum,gitmeyi düşünmediğiniz kadroyu yazmayın diye,şimdi amann iş olsunda diyip çıkmaz diyerek yazıp daha sonrasında sıkıntıya girmek anlamsız.Kararsızım...hizmetli kadrosunu yazmayı düşünenler arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsa sevinirim...Paylaşımınız için sizede teşekkür ederim Ozkanbey...

Sessizlik_80 kardeşim benim yaşım 43,%66 özürlüyüm yıllarca özel sektörde diğer özürlü kardeşlerim gibi ezildim.Şimdi ALLAH bize böyle bir şans verdi ve bende bu şansı memur veya hizmetli olsun sonuna kadar kullanacağım.Bende lise mezunuyum puanım 81,3 sıralamam 3424 ama yerleşemiyeceğim diye çok tedirginim.Bence özrün mani değilse hizmetliyi de yaz kardeşim.ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

YassaX

Üye
Üye

sessizlik_80 ; Rica Ederim ...

sevecen53

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben orta okul mezunu oldum için kura ile başvurabildim,kura ile başvuranlara hizmetli dışında bir tercih hakkı yok,hizmetli kadrosu kura ya katılanlar için mi ayrılmış yoksa hepsi içindemi acaba ? hepsi içindeyse lise mezunları da hizmetli kadrosunu seçtiğinde kura ile başvuranların şansı hepten minimuma iniyor,acaba bu kadar düşünce sizmi hazırladılar bu sistemi yoksa ben mi yanlış düşünüyorum ? tercih robotunda orta okulu sectiğim de toplam 81 ilde 990 kadro açığı çıkıyor,kura haricin de lise mezunları da bu kadrolara yerleştirilirse kura da ismimin çıkma şansı yüzde 1 gibi :( ne diyeyim herşeyin hayırlısı allah tandır.hakkımızda hayırlısı olsun.

marcus_oredius

Üye
Üye
hayır sizin kendi bölümünüzden seçim yapıyorsunuz.lise bölümünde ayrıyeten bir hizmetli kadrosu var. bu kurayla katılan arkadaşlarla bir alakası yok. nasıl siz bizim yapacağımız seçimlere katılamıyorsanız bizded sizin sdeçimlerinize katılamıyoruz. içiniz rahat olsun. siz kendi öğrenim durumuna uygun seçim yaptığınız sürece bir problem olmaz.

sevecen53

Üye
Üye
marcus_oredius ; verdiğin bilgi için teşekkür ederim kardeşim,bu şekilde adaletli olmuş o zaman,kendi öğrenim durumuma uygun seçim derken bi husus kafama takıldı mesela diyanet işleri başkanlığında niteliklerde 999 ilk okul 1000 ortaokul 1001 ilköğretim birde 10101 cinsiyeti erkek olmak yazıyor tercih yaparken nitelik kodu yazmıyoruz,nitelikte orta okul varsa o kadroyu yazıyorum,diyanet işlerinde ekstradan birde 10101 var bunun için yapmam gereken bir işlem varmı pek anlayamadım orayı ?

marcus_oredius

Üye
Üye
1001 ilkokul mezunu olmak
1101 erkek olmak. cinsiyet değiştirme şansınız olmadığından yapabileceğiniz birşey yok gibi.sizin seçebileceğiniz kodlar

1001 ilkokul
1000 ortaokul
1103 kadın olmak
eğer şu lisedeki başka özellikleriniz varsa o kodlarada bakmanızı öneririm "DİĞER NİTELİKLER VE ÖZEL KOŞULLAR (2012‐ÖMSS/KURA TERCİH KILAVUZU)"

sevecen53

Üye
Üye
marcus_oredius ;
999 ilk okul
1000 orta okul
1001 ilk öğretim
1101 cinsiyeti erkek olmak
1103 diye bir kod yok eğer sende var ve o kurumdan tercih yapmışsan ya cinsiyetini değiştir yada luzumsuz espiriler yapma,ilk mesajından da şüphe duymaya başladım,eğer doğru bilgin varsa paylaş sevap kazan , eğer yoksa yanlış bilgi vermeki günah kazanma.şunuda unutma kul hakkı af edilmeyen bir günahtır...hayırlı geceler....

marcus_oredius

Üye
Üye
ben orda espiri filan yapmayı düşünüyordum sadece sorduğunuz soruyu elimden geldince kısıtlı bir şekilde cvp vermeye çalışıyordum. hem çocuğuma bakıyorum hem cvp veriyorum. ayrıca ben size o kuruma tercih yaptıuysanız cinsiyetinizi değiştir demedim. sadece 1101 kısıtlayıcı bir kod olduğuna değindim. başka bir şey değil.

sevecen53

Üye
Üye
marcus_oredius o zaman ya siz sorumu anlamadınız yada ben sizi anlayamadım neyse yinede saolun allah çocuğunuzu size bağışlasın.hayırlı geceler..

Birey

Üye
Üye
Arkadaşlar hatanın nedeni alan koduymuş. ÖSYM nin il binasına gittim sayfa açıldı ama alan kodu yoktu. Bana dilekçe yazdılar ve diplomayo arkalı ünlü fotokopisini çekip ÖSYM binasının verdiği numraya ( sanırım Ankara merkez ÖSYM) fax çektim. Eve geldim sistem açılmıştı ve tercihlerimi yaptım.

K4R4H4N

Üye
Üye
s.a. hepinize allah kolaylıklar versin hizmetli konusuna gelince bende bır sağlık kurulusunda memur olarak calısmaktayım hızmetlı olan arkadaslarım genelde cok rahatlar sabah yerleri silip çıkış zamanı gelınce de çöpleri alıyorlar günde 2 kez de çay demliyorlar

YassaX

Üye
Üye
Aleyküm Selam K4R4H4N ; Bahsettiğin tarz biraz işten kaytaran hizmetliler grubu olsa . Bir kişi hizmetli olarak Devlet Memuru oldu ise ; bence Ne iş veriliyorsa o işin hakkını sonuna kadar vermeli . Amiri demiyodur ki ; Sabah yerleri sil, arada 1-2 çay demle, akşamda çöpleri at . Mutlaka gün boyunca ona verilen sorumluluklar vardır . Ha o kaçıyorsa, kaytarıyorsa onun bileceği iş , hakka girer... Bu konu biraz hassas, cok detaya girmemek gerekir . Herkes kendisine verilen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirirse sorun yoktur . Ha hizmetli olmuş , ha lisans olup memur olmuş farketmez.

Tekerlekli Sandalye