Liseden mezun olamadım. ÖMSS kuraya katılabilir miyim?

HacıEmre

Üye
Üye
Açık öğretimde lise okuyorum ne zaman mezun olacağım belirsiz kuraya başvurabilirmiyim lütfen cvp yazın?

İsen Buga

Üye
Üye
Lise mezunu değilseniz kuraya girebilirsin, yok mezun olacağınıza inanıyorsanız sınava girebilirsiniz. Size kalmış bir tercih meselesi...
istersen sınıfta kalıp uzatabilirsin: aslında sınav daha kolay çünkü...

sametzel

Üye
Üye
Lise mezunu değilseniz kuraya girebilirsin, yok mezun olacağınıza inanıyorsanız sınava girebilirsiniz. Size kalmış bir tercih meselesi...
istersen sınıfta kalıp uzatabilirsin: aslında sınav daha kolay çünkü...

Bende 10. sınıftayım. bende ÖMSS kuraya katılabilir miyim acaba ?

YassaX

Üye
Üye
sametzel ; Öğrenim Şartı açısından İlköğretim Mezunu olduğunuz icin ÖMSS 'ye Kura için atanmak üzere başvurabilirsiniz.. Ancak en az % 40 ve üzeri Raporunuz olmalı.. Yaş Konusunda ise; 18 yaşını tamamlama şartı var diye biliyorum.. Gecen gün siteden bir üyemiz, 18 yaşını tamamlamadığı halde Başvurumu yaptım dedi.. Belki ÖMSS ye girer ancak , atandıktan sonra yaş konusu sorun olabilir... Onun icin eğer 18 yaşını tamamlamadı iseniz; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını ya da ÖSYM Başvuru Merkezini aramanızı öneririm.. ÖSYM TEL : 0 312 298 80 50 Aile ve Sos. Pol Bakanlığı TEL : 0 (312) 229 55 11

sametzel

Üye
Üye
teşekkür özcan abi katılmayabilirim. lise mezun olduktan sonra üniversite girmek ÖMSS sınava başvuracağım.

YassaX

Üye
Üye
sametzel ; Rica Ederim... Sen nasil istersen .. Hakkında En Hayırlı Olan Neyse O Olsun...

BURAK ÇÖMEZ

Üye
Üye
Özkan abi ben 18 yaşımı Mayısın 25 inde dolduruyorum.Başvurumu yaptım.Sınav 29 nisanda.Sonuçlar açıklanana kadar 18 oluyorum.Zaten okuldan mezun olabilir diye belgemle başvuru yaptım.Mezun olana kadar da çoktan 18 oluyorum bir sorun çıkmaz herhalde.sizce nasıl olur?

YassaX

Üye
Üye
BURAK ÇÖMEZ; senin gibi 18 yaşını doldurmamış 2-3 arkadaş daha ÖMSS 'ye başvurusunu yapmış.. Buradan benim anladığım; ÖMSS Başvurusu için herhangi bir alt yaş sınırı konmamış.. Ancak 657 Sayılı Devlet Memuru Olabilme şartlarında; 18 yaşını doldurmuş yani reşit olmuş olmak gerekir.. Senin yaşın; atamalar olmadan önce 18 tamamladığına göre herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.. Ancak içim rahatlasın diyorsan; ÖYSM, Devlet Personel Başkanlığı ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını arayarak öğrenebilirsin

BURAK ÇÖMEZ

Üye
Üye
BURAK ÇÖMEZ; senin gibi 18 yaşını doldurmamış 2-3 arkadaş daha ÖMSS 'ye başvurusunu yapmış.. Buradan benim anladığım; ÖMSS Başvurusu için herhangi bir alt yaş sınırı konmamış.. Ancak 657 Sayılı Devlet Memuru Olabilme şartlarında; 18 yaşını doldurmuş yani reşit olmuş olmak gerekir.. Senin yaşın; atamalar olmadan önce 18 tamamladığına göre herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.. Ancak içim rahatlasın diyorsan; ÖYSM, Devlet Personel Başkanlığı ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını arayarak öğrenebilirsin

teşekkürler İnşaallah bir sorun çıkmaz.

YassaX

Üye
Üye
BURAK ÇÖMEZ; Rica Ederim. İnşallah Sorun cıkmaz... Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun...

murat1071

Üye
Üye
BURAK ÇÖMEZ Kardeşim;

Bende 18 yaşımı Ağustos Ayında Dolduruyorum Ancak Sınava Başvuru Sorunsuz Bir Şekilde Yaptım.Ösym Merkezinde Bu soruyu Sordum Atamalarda Biz nasıl atanırız diye bana yetkili şöyle dedi;Zaten ÖSYM 18 yaşının altındakileri ve ya doldurmuş olanları atama sorunu çıkacak olsa sınavla almazdı kurayla alırdı dedi..Yani Sen kafanı takma kardeşim DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM :)

YassaX

Üye
Üye
murat1071; paylaştığın bilgi icin teşekkürler ... Umarım yaş konusunda kimse sorun yaşamaz

YassaX

Üye
Üye
BURAK ÇÖMEZ ; Rica Ederim ...

Tekerlekli Sandalye