Maaş yükseltmek için alınacak rapor için ücret ödemek gerekiyormu

kahraman

Üye
Üye
Ben 2022 maaşı alıyorum skolyoz hastasyım hastalıgım biraz ilerlemiş durumda bu yüzden rapor alıp maaşımı yükseltmek istiyorum bu konuda şöyle söyleyim şimdiki raporum %50 eger yükseltirsem maaşım ne kadar olur ve ne kadar oranda yükselse maaş yükselir sonra birde şunu sormak istiyorum maaşa başvururken daha önce defterdarlık sevk etmişti para almamışlardı, şimdi maaş yükseltmek için rapor alsam ne kadarlık bi ücret ederim, yada tekrar derterdarlıga gitsem maaş yükseltmek için rapor alacagım desem yine sevk verirlermi.....

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Öncelikle şunu belirtmek isterim maaşınızın yükselmesi için raporunuzun en az %70 olması gerekir, çünkü 2022 maaşları %40-69 arası ve %70 üzeri olmak üzere 2 oranda ödenmektedir, sizin maaşınızı yükselmeniz için en az %70 rapor almanız lazım.
Maaş yükseltmek için alınacak olan rapor için defterdarlıktan bir sevk almanıza gerek yok çünkü engelliler için sağlık kurulu raporu almak ücretsizdir.
konuyla ilgili olarak aşağıdaki linkten yardım alabilirsiniz.

http://engelliler.gen.tr/f25/ozurlu-saglik-kurulu-rapor-ucretleri-hakkinda-1429/

Tekerlekli Sandalye