Maliye ÖTV indirimli araç için red kararı verdi

haci0121

Üye
Üye
Arkadaslar iyi aksamlar maliyeden red cevabı aldım ehliyetimi aldım wolswogn bayiye gittim 200 bin tllik camfortline passat aldım bana 125 bine geldi araç benim adıma fatura kesildi kasko sigorta hepsini ödedim hatta egzos cıtası bile aldım araç şuan hazır evraklar herşey tam anahtarı verip gidecem baska bişi yok ama bugun maliye raporuma red vermiş sol ayak kalça çıkığı 6 cm kısa hastane raporumda özel tertibatlı arac uygundur yazıyor ehliyetimde 10.02 kod felan yazıyor ama maliye sorun cıkarttı herneyse bayi dedi adanadaki maliyeler sorun cıkartıyor en iyisi biz karseri mersine bakalalım raporları faxladı şehirlere dedi buralarda olmasa ankaraya yollayacam dedi ben birininkini oyle yaptım aldı adamın ayagı 2 cm araba alıyor bizmki 6 cm red verdi bikgisi olan varsa söyleyebilirmi arkadaslar o kadar emek verdim boşa giderse çok üzülürümm.

haci0121

Üye
Üye
Halil abi yardımcı olursanız sevinirim abi lütfen arabayı bayiden cıkaramıyorum

Hakan.60

Üye
Üye
Maliyeden neden red cevabı verildiğini yazılı olarak öğrenmenizi tavsiye ederim.sebebi neymiş öncelikle bunu öğrenin.
Yazılı cevap resmi evrak niteliğinde olacağı için hakkınızın gasp edildiğini görürseniz bu evrak ile dava hakkı doğar ve bu evrak ile davada sizin elinizde büyük bir delil oluşmuş olur.
Hakkınızı yedirmemeniz dileğimle.
"Haddim olmayarak bu yorumu yaptım.Ben sizin yerinizde olsam bunu yapardım"

haci0121

Üye
Üye
Sol ayagım 6 cm kısa bayinin bana soylediği maliye demiş en az 7 cm kısa olmalıymış

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakan'ın söylediği gibi red gerekçesini yazılı isteyin. Ama benim anladığım ehliyet ve rapordaki kodların uyuşmaması nedenmiyle red yanıtı verimiş. Birinde otomatik araç kullanır denmiş diğerinde tertibatlı araç. Bu ikisinin uyuşması gerekirdi.

bedir elmacı

Üye
Üye
Slm arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum yanlış yere yazdıysam özür dilerim yeni kayıt oldum. benim ablam 100 de 90 üstü zihinsel özürlü ve özürlü aracımız var 5 yılı dolmak üzere değiştirmeyi düşünüyorum fakat şöyle bir durum var özürlünün banka hesabında tarla satılmasından dolayı belirli bir miktar para var araç alımında bu parayıda arabanın üstüne ekleyip kullanabilirmiyim ?tşk ederrim

haci0121

Üye
Üye
Her 2 raporumda da özel tertibat uygundur yazıyor sadece sürücü raporumda otomatik vitese dair kodlar var

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Slm arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum yanlış yere yazdıysam özür dilerim yeni kayıt oldum. benim ablam 100 de 90 üstü zihinsel özürlü ve özürlü aracımız var 5 yılı dolmak üzere değiştirmeyi düşünüyorum fakat şöyle bir durum var özürlünün banka hesabında tarla satılmasından dolayı belirli bir miktar para var araç alımında bu parayıda arabanın üstüne ekleyip kullanabilirmiyim ?tşk ederrim

Soruyu tam anlayamadım. Bu söylediğiniz şeyin neyinden çekiniyor yada endişe ediyorsunuz?

bedir elmacı

Üye
Üye
özürlünün banka hesabındaki parayı kullanmaya hakimin kararı geçerliymiş şimdiki arabamızı kendimiz para katarak almıştık o açıdan
yani sadece sattığın arabanın parasını kullanabilirsin dediler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Özürlü kişinin vasisi varsa hesabındaki paranın kullanımı için mahkeme kararı geçerli olur tabi. Bu konuda yapacak birşey yok.

haci0121

Üye
Üye
Halil abi kayseride raporu kabul etmedi buraya nasıl fotograf atacaz bi sende rapora bak abi

haci0121

Üye
Üye
Abla beceremedim fotograf atmayı 2 _şehirdede maliye raporu kabul etmedi kalça çıkıgından dolayı nasıl yapacam anlamadım

bykardelenn

Üye
Üye
Türkiye'nin en problemli maliyesi Adana'da kardeşim benim. Bu yüzden işini başka bir şehirden halletmeye çalış. Ben İstanbul'dan çözmeye çalışıyorum.

Yysf

Üye
Üye
Slm arkadaşlar bende bir soru sormak istiyorum yanlış yere yazdıysam özür dilerim.%91 zihinsel ve bedensel engelli çocuğumuzun üzerinden 01.03.2018 ÖTV indirimli araç aldık. Plaka ,ruhsat herşey çıktı. Aracı 2 gün kullandık ama 2 gün sonra pilaza tarafından telefon ile maliyenin söylemesi üzerine ÖTV ödememiz gerektiğini söylediler. Raporumuz 1 yıllık ti ve son Bir buçuk ay Kala aracı aldık AMA SON ALTİ AY KALA ALINIYOR Muş. Bununla ilgili bizi kimse uyarmadi ve bilgi verilmedi.
Onaylanmamasi gereken işlemi onaylamış maliye ve şimdi bizi suçlu çıkarmaya çalışıyorlar bu konuyu BİZİM BİLMEMİZ GEREKİYORMUS eski raporumuz bitmeden bir ay önce raporumuz u yeniledik ve çıkan rapor %96 sürekli ama bu rapor u kabul etmiyorlar. İlk çıkan raporun tarihinde rapor istiyorlar ÖTV ti ancak öyle odemessiniz diyorlar. Ne yapmami önerirsiniz . Bu konuyla ilgili yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Yysf

Üye
Üye
Yukarıda yanlış yazmışım SON ALTİ AY KALA ALINMIYOR Muş

Yysf

Üye
Üye
Halil bey biz ne yapmamız lazım

Yysf

Üye
Üye
Biz bu durumda ne yapmalıyız bize bir yol göstere bilir misiniz Halil bey