Maliye rapor oranımı düşürürse emeklilik günüm uzarmı?

eser37

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar SSK işe başlangıç tarihim 26 Nisan 2008 prim 3638 engelli raporum % 94 sürekli emekli olabilmem için vergi indirimi almam şartmış vergi dairesine gittim indirim için başvurdum ancak maliye rapor düşünebiliyor Muş Örneğin 100'de 94 raporu mu yüzde 60'a maliye düşürürse benim emekli olma prim günüm artar mı normal de primim doldu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
15 yıl 3600 güne tabisiniz. Bu durumda emeklilik süreniz dolmamış ki? Ve %60 ile %94 arasında süre açısından pek bir farkta yok. kaldıki vergi indirimi başvurusunda hastanenenin verdiği oran geçerlidir diye verilmiş mahkeme kararı yok. maliyenin oranı düşürmesi çok çok düşük bir olasılık.

eser37

Üye
Üye
Evet primim doldu fakat 2023 yılında emekli olacağım Senem o zaman ancak işten çıkma gibi bir ihtimalim var o yüzden vergi indirimi alayım dedim işten çıkarsam vergi indirimi almadan emekli olamazsın dediler ancak benim merak ettiğim şey ikinci dereceden ya da 3 derece vergi indirimi alırsam emeklilik süren uzar mı Ama sizin yazdığınıza göre bir sıkıntı görünmüyor

Tekerlekli Sandalye