Malül gaziyim sağ dirsek 100/25 özürlü ÖTV'den yararlanırmıyım

İso28

Üye
Üye
Malül gazi oldum B sınıfı ehliyetim var ama askerde kaza sonucu sağ dirseğimde kalıcı hasar hareket kısıtlılığı oluştu 100/25 engelli raporum var ötv kdvden yararlanabılıyomuyum bana yardımcı olurmuşsunuz hastaneden ne almam lazım

ayegos

Üye
Üye
Yararlanırsınız .. aile hekimine gidin ehliyet değişimi için yanınızda 1 adet resim götürün .. sizi ilgili bölüme sevk edecek .. ordan sonra maceranız başlayacak .. ilgili doktor sizi il komısyoununa sevk edecek onlar da size uygun tertibatlı araç için kodları yazıp raporu verecekler .. sizde ehlıyet değişimi için emnıyete o raporu vereceksınız .. ancak bazı vergı daireleri bu raporu ötv için kabul etmıyor hastane ye gitmişken hem ehliyet değişimi Hemde ötv muafiyet i için sağlık raporu alın .. ikisini aynı anda halledin

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

İso28

Üye
Üye
Hocam maaşım fln kesilmez demı ötv indırımı alırsam bıde maliyelik işim olcakmı kafamda deli sorular :) kuruldaki adam gittim senın 100/25 dedı en 100/40 olması lazım dedı sizce

balkesli

Üye
Üye
ötv indiriminden yararlanmak için engel oranın yüzdesi önemli değildir özel donanımlı araç kullanması uygundur diye rapor alırsanız faydalanırsınız.
araç almanız maaşınızı etkilemez maliye ile işiniz var ama araç bayileri hallediyor bu işleri
b sınıfı ehliyetinizi engelliye çevirttirmeniz lazım araç alabilmeniz için .

Tekerlekli Sandalye