Malul emekli vergi indirimli engelli emekli arasındaki maaş farkı

Erkancan3434

Üye
Üye
Selam arkadaşlar 12 yıl çalışma 4600 prim gün sayım var kanser gurubu hastasıyım %83 süresiz engelli raporum var normal şartlarda 15 yıl çalışma sürem 2025 doluyor vergi indirimden emekli ola biliyorum

ama hastalığım ilerlediği için çalışamaz hale geldim sosyal ekonomi durumundan dolayı t Sgk ya baş vuru yaparak malul emekli olmayı talep edeceğim hastalığımın tedavisi olmadığı için ve 1999 yılından bu yana aynı tedaviyi gördüğüm için kesinlikle hayatım boyunca risk altında olduğum için a her hafta hastane şartlarında tedavimi almak zorundayım %83 engelli raporumda bu irade yazmaktadır şimdi engelli aylığı alıyorum 2400 TL yarısı zaten benim hastaneye gitme kalma süremde harcadığım para 1200 TL buluyor

benim asıl sorum malul emekli olurum en düşük tahmini alacağım aylık tutarı nedir 7500 TL en düşük emekli aylığı ama bir çok yerde okudum malul için bu geçerli değilmiş ? malul aylığı 7500 TL altında kala bilir diye söylentiler var lütfen konu hakkında bilgi sahiplerinin yorum yapmasını istiyorum

diğer konu ise malul ve vergi indirimli emekli aylığının arasındaki tutar farkı ne kadar yorumlarınızı bekliyorum lütfen

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malulen emeklilikte vergi indirimiyle emeklilik arasında alınacak emekli maaşı miktarı arasında bir fark yok.

Tekerlekli Sandalye