Malulen emekli olan babamdan dolayı yetim aylığı alabilir miyiz?

İslami16

Üye
Üye
Merhabalar babamı 2006 Yılında Akciger kanseri sebebinden kaybettik, babam ölmeden önce malülen SSK'dan emekli olmustu ve ölünce maaşı anneme devredildi, benim sorum şu olcakannem babamın emekli maaşı+dul aylıgını alabilirmi ? ve abim 2008 yılında beyin kanaması geçirdi şuanda durumu normal vaziyette çalışıyo özel bi firmada ssk'sı var ama % 70 engelli devletten her hangi gibi engelli'lik ücreti talep edebilirmi yada yardım hakkı varmı %70 engelli raporu var. bende 19 yaşındayım ablam var 24 biz her hangi bi yetim aylıgı talep edebiliyozmu devletten teşekürler şimdiden..

smyzkrkc

Üye
Üye
yetim aylığı alamazsınız annen dul aylığı alamaz bi ara haberlerde çıkıyordu ama artık iptal oldu o iş 2022 maaşını bilemiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anneniz zaten babanızın maaşını alıyormuş. Siz eğer dul kadınlara bağlanacak maaştan bahsediyorsanız o maaş hiç bir geliri olmayan dul kadınlara ödeniyor. Dolayısıyla onu alamazsınız. Abiniz engelli erken emekliliğinden yararlanarak emekli olabilir. Siz yani (bekar kızlar) evlenene kadar babanızdan kalma yetim maaşını alabilirsiniz.

İslami16

Üye
Üye
Teşekkürler bilgi için allah kolaylık versin

Tekerlekli Sandalye