Malulen emekli oldum. Böbre nakli olduğum için emekliliğim iptal edildi?

arkadaşlar benkronık bobrek hastasıyım 4 yıl dıyalız e gırdım 1800 gunden emeklı oldum 90 raporum vardı babamdan nakıl aldım 70 dustu ozur oranım emeklı aylıgım kesılmış ...ne yapmalıyım... 60 olanlar emeklı oluyo benımkı neden kesılmış olabılır lutfen yardm ..

14 ocak 2012 tarihi öncesi olsaydı yapacak bir şeyiniz yoktu. Zira 14 ocak 2012 tarihli yönetmelikten önce böbrek nakillerine %40 oranında rapor veriliyordu ancak şimdi bu oran %70. Buda malulen emeklilik için yeterli oran. Ancak SGK yasa tanımaz bir şekilde ben 2012 tarihli yönetmeliği değil bir önceki yönetmeliği tanırım deyip bu şekilde yasaya aykırı davranıyor. Bu durumu yaşayıpta SGK yı mahkeme verenler oldu. Ve fakat şu aşamada sonuçlanmış bir dava yok. En azından ben öyle biliyorum. Sizin yapacağınız tek şey hakkınızı mahkemede aramak. Başkada çıkar yol yok.

emeklılık

cok tşk edrımm bılgınız ıcın su an ıcım kalıyor ..ınanınkı başka yapabılıcem bısıde kalmadı maaşda kesılınce tamamen sıfıra ındım ayda 2 defa kontrolum var ılaclar akıl almaz pahalı nasıl edecemı bıle bılmıyorum

Geri