Malülen emekli oldum (edildim) kurum maaş bağlamadı?

MrtSzgN

SMS Activated
DAVA AÇSAM OLURMU??VE BU KONUDA DAVA AÇIP KAZANAN ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN DÖNSÜNLER....

Malülen emkli ettiler ne maaş bağlıuyorlar nede sigorta ödetiyorlar kafayı yicem Arkadaşlar Bana öyle bir karar geldi ki sgk dan kafayı yememek elde değil.
kararı aynen yazıyorum size..öncelikle ;

ilk bağkur tarihim :12.07.2007
Böbrrek yetmezliği teşis tarihim :21.01.2008
Nakil olduğum Tarih : 26.08.2009
Bağkurdan ayrılış tarihim : 13.12.2009
Normal sigorta başlangıç tarihim :15:12.2009
Bağkur ve Sigorta Toplam Prim Gün Sayım :2090
Malülen Emekli Karar Tarihim : 27.02.2014
Özür Rapor Oranım : %81

....... Sayılı Malulliyet tespit Dilekçeniz,

İlgide kayıtlı dilekçeniz ile malullük t5espiti için gerekli tespitler yapılmış olupKurum Sağlık kurulunun 2/01.2014 tarih 300 sayılı kararı ile çalışma gücünüzün %60'ını KAYBETTİĞİNİZ kararı verilmiştir.
Kurumumuzda 260120.... Sigorta sicil numarasıylakayıtlı olduğunuz ve 12.07.2007 Tarihinden itibaren çalışmanız olduğu kayıtlarımız tetkikinde anlaşılmış olup maluliyet maaşının bağlanabilmesi için gerekli olan 10 Yıl sigortalık şartını yerine getirmediğinizden tarafınıza malullük aylığı bağlanmadığı;
Ayrıca 10 yıllık sigortalık süresini tamamladıktan sonra Kurumumuza maüracatınız halinde malüllük aylığı bağlanacağını ;
Bilgilerinize arz ederim.

NOT:10 yıllık süre zarfında 6 AYDAN FAZLA Çalışmanız bulunduğunda tekrar kontrole tabi tutulacaksınız...

Merkez Müdür Yrd.V

EVET ARKADAŞLAR BU DURUMDA NE YAPABİLİRİM BEN...SüREKLİ HASTANEYE GİDİYORUM PSİKOLOJİK OLARAK ÇÖKTÜM...NE OLUR BANA BİR YOL ÇİZELİM....GSS ödüyorum ama çalışma durumum tam anlamıyla yok..GELİRİM YOK GİDER ÇOK....
SİGORTA ÖDETMİYOR EMEKLİ EDİYOR MAAŞ BAĞLAMIYOR:...KARDEŞİM EMEKLİ EDİYORSUN MADEM MAAŞ BAĞLA BAĞLAMICAN MADEM NE DİYE EMKLİ EDİP ELİMİ KOLUMU BAĞLIYORSUN...NASIL BBİR SİSTEM ANLAMADIM.ş..LÜTFEN BİR YOL ARKADAŞLAR...

DAVA AÇSAM OLURMU??VE BU KONUDA DAVA AÇIP KAZANAN ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN DÖNSÜNLER....

Geçmiş olsun .. mallülen emekli olmak için 10 yıl ve 1800 gün gerekiyor . Siz 2090 gün ıle 1800 günlük şartları doldurmuşsunuz . Fakat ilk sigortalılık tarihinden itibaren gerekli olan 10 yıl sınırını geçememişsiniz .Dava açsanızda kazanma durumunuz çok zayıf .10 yıl ve 1800 gün engellılık oranı % 60 geçecek diye şart oluşturulmuş kurumda . 2017 yılını beklemeniz gerekiyor .

Dava açanlar yine size bilgi aktarması doğru olur, fakat dorlion arkadaşıma katılıyorum.

Gelirinizin olmadığını söylemişsiniz, 2017 ye kadar olan sürede elinizdeki raporla sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına müracat ederek 2022 aylığına müracat ederseniz ve kabul görürüse %81 engel oranı ile 3 ayda bir olmak üzere (2014 yılı için) 1274 tl tutarında bir maaş bağlanır ve ayrıca gss ödemenize gerek kalmaz, ücretsiz sağlıktan yararlanabilirsiniz.

Şurda bir risk olabilir elinizde rapor yeni sayılır fakat her hangi bir bahane ile yeni rapor istenebilir sydv tarafından yeni rapor istenir ve o raporda oran düşerse sgk son raporu dikkate alabilir ve maluliyetiniz sıkıntıya girebilir bu konuda dikkat etmenizi tavsiye ederim.

cevaplarınız için teşekkür ederim.Ozaman ne diye emkli ettiler onu anlamadım bıraksalardıda sigorta ödedseydim...şimdi bunun bir çözümü yok yani...

Malülen emeklilik şartları belli, 10 yıllık sgk lılık sürecei içersinde en az 1800 gün sgk primi yatması ve en düşük %60 çalışma gücü kaybı..Sadece size uygulanmıyor tüm malül emekli olmak isteyenlerde aranan koşullar bunlar.

Siz elinizdeki raporla sydv ye giderek o rapor üzerinden 2022 maaşı alıp alamayacağınızı araştırın en azından bir destek olur, aklıma gelen tek çözüm bu.

Geri