MALULEN EMEKLİ OLMA SÜRECİNDE ÇALIŞILABİLİNİYOR MU

alper26

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba

Malulen emekli olmak için başvurdum ancak sağlık kuruluna girdim çıktım şüreç sgk sağlık kuruluna intikal etti sistemde dosya sağlık kuruluna hazırlandı dedi 04.08.2020 tarihinden beri burda takıldı hiç bir işlem yok. Şuan maddi anlamda baya zora düştüm. Şüreç tamamlana kadar geçici bir yerde çalışsam malulen emekli olmama engel olabilir mi
Birde şizofreni hastası olarak malulen emekli olan bir arkadaş var mı forumda yardımcı olabilirseniz sevinirim

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@alper26
Sigorta girişi yaptırmadan çalışırsanız sorun olmaz ama Malulen Emeklilik için süreç başlatmış, iş yerinizden çıkış almışsınızdır. Artık sigortalı işlerde çalışamazsınız. İşten ayrılırken tazminat almadınız mı? Onunla idare etseniz?

alper26

Üye
Üye
Yok hayır almadım istifa etmek durumunda kaldım can sıkıcı bir rahatsızlık mevcut bende sgk nın kendi sağlık kurulunda takılıp kadı sistemde kurula hazırlandı diyor öyle bekliyor oradaki süreç ne kadar sürer tahmini cevao verdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
@alper26

Geçmiş olsun, Ben de şizofeniden malulen emekli oldum ama emekliliği iptal ettirip kamuya atandım. Aldığım emekli maaşıyla geçinemiyordum çünkü. Süreç uzayabilir. Haftalar da alabilir neticelenmesi. Kendinizi buna göre hazırlayın bence. Çok yüksek maaşlar da bağlanmıyor artık.

alper26

Üye
Üye
@alper26

Geçmiş olsun, Ben de şizofeniden malulen emekli oldum ama emekliliği iptal ettirip kamuya atandım. Aldığım emekli maaşıyla geçinemiyordum çünkü. Süreç uzayabilir. Haftalar da alabilir neticelenmesi. Kendinizi buna göre hazırlayın bence. Çok yüksek maaşlar da bağlanmıyor artık.
Peki tecrübenize dayanarak bir soru soracagım

5mm OZAPRİN kullanıyorum , gata da hastane yatışım var dokunsal ve işitsel halüsilasyonlar mevcut 4 yıldır hastane hastane dolaşıyorum. Gerçek ve hayal karışıyor ve heyezanlar mevcut raporlarla sabit sgk nın kurulundan nasıl bir karar çıkar tahminizi alabir miyim

alper26

Üye
Üye

5mm OZAPRİN kullanıyorum , gata da hastane yatışım var dokunsal ve işitsel halüsilasyonlar mevcut 4 yıldır hastane hastane dolaşıyorum. Gerçek ve hayal karışıyor ve heyezanlar mevcut raporlarla sabit sgk nın kurulundan nasıl bir karar çıkar tahminizi alabir miyim
Birde ben senelerin genel ortalaması asgari ücretin 2.21 katı ücret kazanmışım yaklaşık ne kadar ücret bağlanabilir tahmini

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Birde ben senelerin genel ortalaması asgari ücretin 2.21 katı ücret kazanmışım yaklaşık ne kadar ücret bağlanabilir tahmini
Bunu bilmek çok zor. Primleriniz aldığınız maaşa göre yatırıldıysa iyi bir maaş bağlanabilir ama çoğu işveren çalışanına iyi maaş da verse primlerini asgari tutar üzerinden gösterip düşük emekli maaşı bağlanmasına neden olabiliyor. aşağıya konuya değinen bir makale yapıştırıyorum. onu da bir inceleyin bence.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör

İlaç raporu, hastane yatışalarınız vs. belgeleriyle heyete sundunuzsa lehinize bir sonuç çıkar bence. Ama bunu şimdiden tahmin etmek zor.

alper26

Üye
Üye
Bunu bilmek çok zor. Primleriniz aldığınız maaşa göre yatırıldıysa iyi bir maaş bağlanabilir ama çoğu işveren çalışanına iyi maaş da verse primlerini asgari tutar üzerinden gösterip düşük emekli maaşı bağlanmasına neden olabiliyor. aşağıya konuya değinen bir makale yapıştırıyorum. onu da bir inceleyin bence.

Tesekkurler

Tekerlekli Sandalye