Malulen emekli olursam kamuda çalışabilir miyim?

1-ben egelli vatandaş olarak 17 yılı bitirince malülen emekliligine hak kazanıyorum ve emekli oluyorum bir müddet sonra kamuya girme sanşım cıkıyor kamuya girebiliyormuyum
2-eger girebiliyosam(emeklliğim iptal oluyor )bildiğim kadarı ile
3-kamuya girip emekliliğim ipta oldugu zaman 17 yıl yatırdıgım primler yanıyormu
4-mamulen emekli olupta sonradan kamuya giren tekrar malülen emeklige başvura biliyormu
5-halibey de cevaplarsa memmun olurum
6- tesekkurler

Malulen emekli olan biri kamuda çalışamaz. Çalışırsa maaşı kesilir. Ayrıca malulen emeklilikte üst limit 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün prim şartını yerine getirmektir. Senin söylediğin gibi 17 yılda malulen emekli olunmaz. Engelli erken emekliliğiyle karıştırmış olmasın.

ustteki konu ile alakası yok ama engelli kimli kartı ile büyük illerde belediye otobüslerine binmek ücretsiz bildigimkadarı ile
benim merak ettiğim yozgattan alınan kimligi her ilde kullana bilirmiyim
tesekkurler Untitled-1.jpg

Ekli dosyalar

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 149
Engelli Kimlik Kartı ile belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanamazsınız...Bu işlem için öncelikle Özürlü İçin Otobüs Seyahat Kartı çıkartıp bu hakkınızdan faydalanmanız gerekir...Seyahat Kartınız sadece bulunduğunuz ilin il sınırları içerisinde geçerlidir...

17 seneyle malülen degil vergi indirimi ile engellilere tanınan erken emeklikten yararlanarak emekli olursunuz erken emeklilikle malülen emekliligi bir çok arkadaşımız karıştırmakta ikiside farklı şeyler malülen 1800gün 10 sene yeterli ve maaş kestirmeden calışamazlar ne özel nede kamuda vergi indirimiyle emekli olan maaş kestirmedende özelsektörde devam edebilir emekli maaşınıda alarak

Geri