Malulen emekliliği iptal edip engelli emeklisi olmak?

salim 4242

SMS Activated
total koloktomi ameliyatı sonrası malulen emekli oldum.
ama sigortalı çalışamıyorum. buda beni maddi olarak zora soktu.
engelli olarak emekli olabilirmiyim. böylece çalışabilirmiyim.

Buna benzer tartışmalar daha önce sitemizde yaşanmıştı. Ancak bildiğim kadarıyla bu şekilde bir işlem yapan henüz olmadı. Olduysa bile bizim haberimiz yok. Uygulamada nasıl olur ne tür zorluklarla karşılaşılır, karşılaşılır mı onu kestiremiyorum açıkcası. İşin uçunda limyada primce giderken evdeki bulgurdan olma durumuda var.

Selamlar,

''Dimyata prince giderken evdeki bulgurdan olmak'' atasözü bu ülkede kazanılmış haklardan feragat edip onun yerine daha iyi koşullarda daha farklı haklar kazanmaya çalışırken ve sonuç genelde hayal kırıklığı olduğunda gerçekten bu konuda en sık kullanılan ve deyim yerindeyse yaşanılan hüsranı tanımlamaya çok yakışan bir atasözü ama;

Hayat bazen risk almayı fazlasıyla gerektirmez mi? Özellikle malulen emekli olan ve bu emeklilik maaşıyla geçimini sağlaması zor olduğu için yeniden çalışması gerekiyorsa?

Malulen emekliliğinizi iptal ettirerek SGK lı olarak iş yaşamınıza devam edebilirsiniz ve bunun sizi maddi olarak çok daha iyi ekonomik koşullara kavuşturacağına inanıyorsanız ama bana kalırsa ben hayatta emeklilik gibi zor ulaşılan bir hedefi ele geçirmişken riske atmayı göze alamam hatta düşünmem bile zaten sırf bu yüzden kamuya geçememiştim :(

Bu konuda en doğru kararı siz vermelisiniz. Ya malulen emekli olarak yola devam etmek yada tüm riskleri göze alarak varolan emekliliğinizi iptal ettirerek yola engelli emekliliğini hedef alarak çalışmaya devam etmek..zor bir karar...

Hakkınızda en hayırlısı olsun dileklerimle...

Geri