Malulen emekliliği red edilen nereye nasıl itiraz edebilir?

Gunayy

Üye
Üye
öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim değerli bilgiler için.Yaklaşık 4-5 yıl önce sol ayak ve bacakta uyuşmayla başlayan son derece hızlı ilerleyen PARKİNSON hastalığına yakalandım. uzun zamandan beri ilaç tedavisi görüyorum ve ilaçların yan etkilerinin de diğer organları olumsuz etkilediğini düşünmekteyim. İstanbul da ikamet etmekteyim UNKAPANI SGK 18.08.2017 bas vuruda bulunup 14.09.2017 de SAMSUN 19 MAYIS ÜNİ.TIP FAK. de heyete girdim. Evrakta MALUL SAYILAMAYACAĞIZA KARAR VERİLMİŞTİR yazmaktadır buna ıstınaden 170 arayarak bilgi almak istedim hala neden red kararı verildi ve oran konusunda her hangi rakamsal ibare bulunmadığını açıklayamadılar. Konuya ilişkin itiraz dilekçesi yazdım hangi kuruma ve departmana hangi yolla ulaştıracağım bilemedim konu hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
şu mealde bir dilekçe işinizi görür sanırım

TC
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
……… MERKEZİNE

../…/2015 tarihinde yapmış olduğum malulen emeklilik başvurum “işgücü kaybımı %60 oranında kaybetmediğim” gerekçesiyle reddedildi. Oysa tedavi gördüğüm hastanedeki doktorlarım çalışamayacak durumda olduğumu çok net olarak belirtmektedir ve kurumunuz sevki ile hastaneden almış olduğum raporda da bu durum açık olarak belirtilmiştir.

11.10.2008 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ÇALIŞMA GÜCÜ VE MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ KAYBI ORANI TESPİT İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ’ne göre malul sayılmam gerektiğini, 16.12.2010 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK kapsamında çalışma gücümü %60’ın üzerinde kaybettiğimi düşünüyorum.

İş bu nedenle malulen emeklilik başvurumun Sosyal Güvenlik Kurumu Yüksek Sağlık Kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesini ve maluliyetimin onanmasını arz ve talep ederim.

…/…./2015

AD SOYAD : İMZA
T.C No:
ADRES:
TELEFON:

Hakan.60

Üye
Üye
19 Mayıs tip fakültesinden rapor almak fermana mahsus.nasıl bir hastaneyse engel raporu icin müracaat ettiginde adamlar kitaptaki tüm kanunları devreye alıyor.abartısız söylüyorum Türkiye deki en sıkıntılı hastane bence.
Gerci şimdi gıcıklıkla yarışan bir hastane daha var samsunda.Gazi Arastirma hastanesi.
Engelliye, "sen sağlamsın ne raporu " diyen doktorlar tanıyorum orada..
Allah kolaylıklar versin

Gunayy

Üye
Üye
6 ayrı birimde muayene oldum 3 gun sürdü heyet 3dk bile surmedi hakkımızda hayırlısı umarım itiraz dilekçesi kabul edilir ve sizin dediginiz gibi zoru başarmış olurum.

Tekerlekli Sandalye