Malulen emeklilik başvurda red cevabı geldi ne yapmalıyım

Merhaba arkadaşlar malulen emeklilik için başvurumda red geldi gerekceleri ise şöyle

Ben 19.04.2005 tarihinde sigortalı işe başladım 30.03.2011 tarihinde kaza gecirdim 11.07.2016 tarihinde malulen emekliliğe başvuru yaptım raporum %68 çıktı malatyaya gönderildi red cevabı geldi ve gerekcesi ilk sigortalı tarihimde bu hastalığım varmış. Oysa ben trafik kazası gecirdiğim için sağ kolum ve sağ akçiğerim felc kaldı. İtiraz dilekcesi yazdım ankaraya yine red ettiler ankaranın dilekce cevabını paylaşıyorum sizinle yardım edin lütfen.

İlgide kayıtlı talebinize istinaden itiraz dilekçeniz yüksek sağlık kurulumuza gönderildi, ancak; 28.03.2017 tari, 25/3960 sayılı kararında;?506 sayılı kanuna tabi işyerine maluliyetini gerektiren hastalık arıza ile işe girdiğinizden dolayı kanunun 53.üncü maddesinin B fıkrasına hükmünce maluliyetiniz red edilmiştir.
Ancak 53.üncü maddesinin B fıkrasına göre 19.04.2005 tarihinde işe girdiğiniz tespit edilmiştir

Avukata dava için 500 tl dosya masrafı gider dedi şayet dava kaybedilirse 2000 lira vekalet üçretidr çıkar dedi ne yapmalıyım yardım lütfen

Kesinlikle hukuki yollardan hakkınızı aramanızı öneririm. Burada herşey açık. Maluliyet durumu ilk sigortalılık tarihinden olmuş. Bu durumuda raporlarla ispatlayabilirsiniz.

Geri