Malulen emeklilik başvurusu için çalışıyor olma şartı?

ayseren

SMS Activated
Halil bey merhaba benim de problemim var cevap vermenizi rica edeceğim. Ben doğuştan sağ koldan engelliyim. 1995 eylül de ise girdim 1996 ocak ta sağ kulagimdan ameliyat oldum %30 duyuyor.17 yıllık sigorta zamanım ve 4071 günüm var. Şuan çalışmıyorum zaten mesleğim muhasebe herkes 10 parmak bilgisayar kullanan istiyor bu sebepten açıklama yapmaktan sıkıldım malulen emekli olabilirsin dediler.vatan cd.gittim başvuru için çalışiyor olman gerek dediler benim emeklilik şansım var mı acaba ona göre iş bakacağım. 1 2 ay olmak üzere bilgi verirseniz sevinirim

Malulen emeklilik başvurusu yapmak için aktif olarak çaışıyor olma şartı yok. Kaldıki siz malulen emekli olmasanız bile kademeli engelli erken emekliliğinden rahatlıkla yararlanırsınız. Tek yapmanız gereken şey kuruma engelli emekliliği için başvuru yapmak. eğer %40 ve üzeri rapor alırsanız ki rahatlıkla alırsınız hemen emekli olursunuz.

Çalışan bayan beni direk gönderdi aktif olarak çalışmam gerek dedi 2 adet form verdi bunları işveren doldurmadan birsey yapamam dedi.malulen emeklilik ile engelli emekliliği arasında ne fark var acaba. Raporunu alıp direk engelli emekliliği için basvuracagim mi desem ?umarım çok zamanınızı almiyorumdur çok teşekkür ederim şimdiden...

malulen emekli olduğunuzda çalışamazsınız çalışırsanız maaşınız kesilir engelli emekliliğinde böyle bir sorun yok siz yukarıda verdiğiz bilgilere göre engelli emekliliğinden hemen emekli olabiliyorsunuz tabi %40 ve üzeri bir rapor almanız halinde olabilirsiniz.

bilgilerinizi girerek buradan hesaplayabilirsiniz emeklilik şartlarınızı Engelli Emeklilik Hesaplama - Ne Zaman Emekli Olurum

Geri