Malulen emeklilik başvurusunda evrak takip sonuçları?

Merhaba iyi günler babam için bir soru sorucaktım. Babam malulen emekli olmak için başvurdu. Evrak takibinden baktıgımızda Temmuzun 1 inde ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ ve aynı gun ZİMMETTEN ÇIKARILDI aynı ayın 5 indede aynı şeyler yazıo. Hocam şimdi bizim ögrenmek istedigimiz bunların anlamı ney yani biz neyi beklioruz ? Ne zaman emekli olucak yardım ederseniz cok sevinirim.

senın yazdıgın baslıkla hıc bısey anlasılmıyo caglar babanın ssk gırısını yasını dogum tarıhını neden malul oldugunu vergı ındırım belgesı varmı acık acık yazarsan daha aydınlatıcı olur sanırım

Ssk giris tarihi 1.1.1989 tarihinde girdi. dogum tarihi 10.10.1966. Askerlik borçlanmasınıda ödedi.Malul olma sebebi psikolojik tedavi görüyo çalışamaz raporu aldı doktorlar heyette karar verdi. Baska sormak istediginiz bisey varsa ben burdan yazarım simdiden tsk ederim. Vergi indirim belgeside yok ama bu ne işe yarıyor ? Bu belge nerden alıcaz bilgelendirirseniz cok sevinirim.

Vergi indirimi belgesi kademeli engelli erken emekliliği için geçerlidir. Malulen emeklilik başvurusunda vergi indirimi belgesine gerek yoktur.

Hmm peki hocam. Yalnız tam bir şekillenme olmadı kafamızda şimdi peki sorun ney ? Zimmetten cıkarıldı yazıyor. Babam emekli olabilcekmi ? Veya aksi giden bi durum varmı bu yazdıklarımda ?

Şu aşamada bunu söyleyemeyiz. Malulen emeklilik başvurunuz sonuçlanmış ama karar size ulaşmamış. Karar size ulaştığında bunu öğrenebilirsiniz ancak.

Anladım hocam karar bize ulaştığında belli olucak yani gelmesini beklicez tmm hocam cok saolun gercekten saolun bilgilendirdiginiz için.Hayırlı akşamlar.

Geri