Malulen emeklilik başvurusunda süreğen kronik.?

Babam İcin Gecen Hafta Malulen Emeklilik Basvurusunda Bulunduk Bugun Babami Sevk Ettigi Hastaneye Gittik Heyete Girdi Babam Onceleri %90 Olan Raporlarinda Bu Seferki Verdikleri Raporda Hic Bir Yok Sadece Son Dönem Böbrek Yetmezligi Üstte Ve Alt Kısımdada Süreğen (Kronik ) İsaretli Agir Özürlü Kismi Hayir Denilmis Sürekli Kısmı İse Evet Denilmis Ama Yüzde Kac Oldugu Yazmiyor Bu Durumda Sgk Ya Nasil Bi Rapor Gönderirler Bilgi Verirmisiniz Arkadaslar Yani Nasil Sonuclanir... ( Bu Arada Rapordaki Diger Kısmında İse ( MALULEN EMEKLİLİK SON KARAR SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BÖLGE SAGLİK KURULUNCA VERİLECEKTİR. ) yAZİYOR... Bilgilendirirseniz Sevinirim... Sgk Ya Kac Oraninda Rapor Gönderirler Not: Babam Haftada 3 Gün Diyalize Giriyor...

Malulen emeklilik başvurusunda hastalığa/sakatlığa dair bulgular tesbit edilip ankara'ya gönderilir. Ankara oranı belirler. Ankara hangi oranda rapor verir tam kestirmek zor ama haftada 3 gün diyalize girdiğini göz önüne alarak %60'ın (ki bu oranda malulen emeklilik için yeterli bir oran) üzerinde bir oran alacağını düşünüyorum.
NOT: Soru sorduğunuzda cevap için birazdaha sabırlı olun. Burada ben dahil sorulara cevap tüm arkadaşların kişisel bir yaşamları kendilerine göre işleri var. Anlık bir cevap vermek/almak hiç bir forumda olmaz. Kaldıki bizim forumumuz sorulara en hızlı cevap verilen forum sitelerinden biridir.

Halil Abi Basvurum Ne Zaman Sonuclanir Yani Ne Kadar Beklemem Gerekir Babam İsten Ayrildi 2 Ay Oldu 3 Ay Tedavi Görebiliyor İsten Cıkısta Suan 1 Ayi Kaldi Kalmadi Bu Durumda Ne Yapmak Lazim Yardimci Olursan Sevinirim..

Halil Abi Tedavi Süresi Biterse O Zamana Kadar Cevap Gelmesse Babam İcin Diyaliz Tedaviyi Nasil Yapabiliriz ? Bi Bilgin Varmidit Bu Konuda

Şu numaraları arayarak evrakların hangi aşamada olduğunu sorunuz.
Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 415 32 03-4-5-6

Halil Abi Bugun Ogrendim Babam İcin Malulen Emeklilik Basvuruda Bulunmustuk Babam Diyazli Hastasi Ve Haftada 3 Defa Diyalize Girmekte Haylen Devam Ediyor Diyalize Ama %60 Altinda Bi Oran Vermişler İtiraz Dilekcesi Nasil Olacak Abim Bagcilar Sosyal Güvenlik Merkezinde Basvuruda Bulunmustuk İtiraz Dilekcesi Nasil Olmali Abim Acil Cevap Lütfen Yarin İtiraz Dilekcesini Vermemiz Lazim....

Red kararı elinize geldimi? Eğer geldiyse red kararını buraya ekleyin. Ona göre bir dilekce örneği yazalım.

Hayir Halil Abi Daha Gecmedi Ben Bugun Sigortadan Ogrendim Cevabi Ve şok Olduk Cunku Babam Haftada 3 Kere Diyalize Giriyor Yani Sabit Benim Babamin Hastaligi Neye Dayanarak 60 Altinda oran Veriyorlar Anlamis Degiliz

Geri