Malulen emeklilik dilekcem bir yıldır beklemede. Maaşım hala bağlanmadı?

merhabalar. ben 23 06 2008 tarihinde iş kazası gecirdim ve t4 kırıgı yüzünden t4 altı parapileji kaldım sag elimi de tam kullanamaz halde sakat kaldım sonrasında sgk da calışarak pirim ğünümü doldurup 1834 ğün ile 24 12 2010 tarihinde malulen emeklilik dilekcemi sgk ya verdim şimdi ben %100 iş görememezlikten sürekli iş göremez maaşı alıyorum ama aradan bir yıl gecmesine ragmen malulen emeklilik hakkımı kazanmış oldugum halde maaşımı alamıyorum yataga bagımlı halde ne yapacaagımı da bilmiyorum lütfen bilenler bana yol göstersin

Merhaba, malulen emekliliğiniz gerçekten çok geçikmiş. Tekrar bir yazılı dilekçe ile eski dilekçenin bir örneğiyle bağlı bulunduğunuz SGK na başvuruda bulunun ve başvuru numarasını alın. Dilekçenizde mutlaka yazılı cevap isteyin.

Bu arada eski dilekçe tarihi itibariyle emekli olacağınızdan maddi kaybınız olmayacaktır.

Gelişmeleri burada paylaşırsanız sizin gibi durumda olanlarda bilgilenecek ve faydalanacaktır....

merhabalar. emeklilik dilekcemi verdiğim eskişehir sgk yı aradım bana iş göremezlik geliri aldıgım icin malulen emekliliğim 2. karar oluyormuş ikinci karar da ankara da bekliyormuş emeklilik dilekcem işleme konulmuş ankaradan cevap bekliyorlarmış ama bir yıldır bekliyorum bu işlemleri hızlandırmanın bir yolu yok mu acaba.

İşlemleri hızlandırmanın tek yolu Ankara malulluk daire başkanlığında bir tanıdık bulmak. Başka yolu yok maalesef Türkiye'de işler böyle yürüyor....

Geri