Malulen emeklilik için 3 aydır bekliyorum,sizce de süreç normal mi?

selamlar,

3 ay önce malulen emekliliğin tüm gerekliliklerini yerine getirdim. sevk edildiğim hastane
özürlü raporunu çıkarırken yaptığı işlemleri yaptı. (tomografi, röntgen, nefes testi, psikiyatr görüşmesi gibi)
"bir ay sonra 170'i arayın" dediler. 2 aydır haftada 2 kez arıyorum. her seferinde görevli önündeki metni okuyor...
"başvurunuz kurum tarafından incelenmiş olup raporlarınız bekleniyor"

beklenen rapor nedir çözemedim. %93 özürlü raporum ellerinde. 3 ayda hastanenin raporlarıda ulaşmıştır.
ne raporu bekliyor olmalılar? sizde yaşadığınız süreci bir anımsayın lütfen, benim durumum normal mi?

teşekürler, yasemin

Selam yasminn,

Kardeşim demek üç ay oldu ya günler hızla akıp geçiyor ya da ben farkında değilim ama sen elinden geleni yaptın. Çok az kaldı güzel kardeşim umutla beklemeye devam etmelisin bence süreç normal ama bu konuyla daha yakın arkadaşlar mutlaka soruna cevap vereceklerdir. Güzel kardeşim sen ne olur umudunu yitirme unutma ki bazen bürokratik gelişmeler oldukça yavaş yürüyor bu ülkede...yine söylemekten hiç vazgeçmeyeceğim. Güneşli günler yakında kardeşim inan çok az kaldı bence...

Sağlıcakla kal, umutla kal,

canım kardeşim o kadar güzel tanımladın ki.. "güneşli günler yakında" diye...

tam anlamıyla nefes alamayacak duruma geldim şu aralar. çok zorluyor artık yaşamak...
tek başına çocuk büyütmek keyifli olduğu kadar zor aktif çalışamayan bir anne için. güneşli günlerian yakında geleceğini söyledin ya,
işte o biraz enerji veriyor. 170'i arayacak gücüm bile yok, bir arkadaşım üstlendi o arıyor sağolsun. bu kadar uğraştırdılar, korkuyorum olumsuz bir cevap duymaktan. o kötü haberi duyunca geçireceğim sinir kriziyle vücuduma zarar vermekten korkuyorum. iyi dileklerin için teşekkür ederim
kardeşim.

sevgiler

Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkanlığı evrak takibi: 0312 207 88 66-67
Burayı bi arayın isterseniz.

3ay uzamaz abi bu ne ya kurumdaki memurun aklına gelecekte bakacakta
Bacım Türkiye gov tr bimer e dilekçe yaz durumunu anlat bir emeklilik işlemi 3 ay
Sürermi bu insanada yazik m birde teknoloji cagindayiz
Bacım her yeri ara hergüm ara hatta çık git oraya müdürleri konus hakkını ara
normal biri dilekçesini veriyor 1ay en fazla2ayda sonuçlanıyor

Allah saglık versin İNSAALLAH saglıgın geri gelir
Dua et Allah A emanet ol dua ile kal Allah senin ve cocuğunun
Yüzüne baksın güneşli günler senin oldun

3ay uzamaz abi bu ne ya kurumdaki memurun aklına gelecekte bakacakta
Bacım Türkiye gov tr bimer e dilekçe yaz durumunu anlat bir emeklilik işlemi 3 ay
Sürermi bu insanada yazik m birde teknoloji cagindayiz
Bacım her yeri ara hergüm ara hatta çık git oraya müdürleri konus hakkını ara
normal biri dilekçesini veriyor 1ay en fazla2ayda sonuçlanıyor

Allah saglık versin İNSAALLAH saglıgın geri gelir
Dua et Allah A emanet ol dua ile kal Allah senin ve cocuğunun
Yüzüne baksın güneşli günler senin oldun

çok teşekkür ederim. öyle yapacağım artık başka çaresi yok

Sevgili yasminn,

Canım kardeşim güzel kardeşim benim çoğu bitti azı kaldı inan. Sen şimdi benim bilmediğim ama arkadaşlarımın sana ilettikleri yerleri aramaktan da sormaktan da hiç usanma yeter olur mu?

Güneşli günleri gördüğünde de o güneşten bizim de ısınmamızı sağlayacak haberini sabırsızlıkla beklediğimi de unutma lütfen olur mu?

Senin mutluluğundan bizlerinde nasibimizi almamız dileklerimle en kısa zamanda hayırlı haberlerini bekliyorum güzel kardeşim benim.

canım kardeşim çok tatlısın. yazdıklarınla öyle güzel enerji yayıyorsun ki, yarın başlıyorum aramaya, gelişmeleri yazacağım.

slm sgk girişim 1995 şuanda 2426 günüm var yüzde 70 özürlü raporum var sürekli lösemi kan kanseriyim malulen emekli oldugum ikii yıl kontrol süresi şehri var süre doldugunda çalışmaya başlarsam daha sonra hangi şartlarda emekli olurum vergi indirimi alarak 3600 gündenmi yoksa engelli hakkındanmı emekli olurum birde aldlgım özürlü raporu sürekli engelli olarak emekli olursam kurum tekrar rapor istermi raporum 2012 aldım teşekkür ederim şimdiden

Geçmiş olsun diyeyim
O iki yıllık raporunuz hastalığınızın iyileşmesiyle ilgili inş sağlığınıza kavuşunda maaş almayın
3600 günle 15 yılllık sgk lilik sürecinde en az %40 lik rapor yeterli yanlız yapmanız gereken vergi indirimi almak oda 1.2.3 derecede alabileceğiniz sağlık raporu üzerinden maliyeden indirim istemek bu yeterli
Yasmin sizede büyük geçmiş olsun Bimer gerekeli cevaba en yetkili yerdir bir meil atın ayrıca diğer 170 tel no size cevap verebilecekleri en yetkili servisler gerçekten size cevap vermek için gecikmişler bu günkü gazeteler artık bir sgk lının maaşını bir günde bağlanacağını yazdılar.

İki yıl sonra tekrar kontrole girersn eğer en az%60 sürekli rapor alırsan
Ki inşallah hiç bir hastalığın kalmaz iyilesirsin Turp gibi olursun
Emekliliğin devam eder
Ama bu konuda en bilgili isen buga abi o bir cevaplarsa iyi olur
Allah yardımcın olsun İNSAALLAH iyileşirde hiç bisen kalmaz

burda benim emeklilik sorunumu tartışalım lütfen. engelli arkadaşların başvuru tarihinden sonra emeklilik için ne kadar beklediklerini gibi..

Geri