Malulen emeklilik için raporumda hangi ibarelerin bulunması gerekiyor?

merhabalar malulen emeklı olabılmek ıcın raporda hangı ıbarelerın yamasıgerekıyor bırde suan ozel bır sırkette calısıyorum raporumun sonucunu beklıyorum ankaradan sayetraporumda calısamaz ıbaresı yazarsa ıs yerınden benı cıkarırlarmı sayet cıkartırlarsada kıdem ve ıhbar tazmınatı alabılırmıyım

Malulen emekli olanlar emekli maaşlarını kestirmeden çalışamaz. Dolayısıyla zaten işinizden ayrılmak zorunda kalacaksınız. Raporunuzda çalışma gücünü %60 kaybetmiş olduğunuz belirlenmiş olmalı ayrıca En az 10 yıldan beri sigortalı bulunup, toplam olarak 1800 gün sigorta primi ödenmiş olacak. Başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malul olan sigortalılar için ise sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 gün sigorta primi bildirilmiş olması yeterli olacak.

Malüllük nedeniyle işten ayrıldığınız için kıdem tazminatı alabileceğinizi fakat ihbar tazminatını alamazsınız diye biliyorum.

Bir eklemede bulunayım. Malulen emeklilikte rapora bir ibare yazılması gerekmiyor. Daha doğrusu siz malulen emeklilik için başvurduğunuzda kurum sizi hastaneye sev eder, hastane bulguları ankara'ya yollar. Ankara maluliyet dairesi bulguları inceler ve sizin malulen emekli olup olmayacağınıza karar verir.

halil abi ben daha oncedende vergı ındırımden faydalanıyordum rapor suresı bıttı tekrardan basvurdum yuzde 76 rapor verdıler yuzde 76 ile ankara ya yolladım yani malulen emeklılık ıcın deıl vergı ındırımınden faydalanmak ıcın rapora basvurdum raporum gelırde raporda calısamaz ıbaresı mevcutsa ısyerınden isime sonverırlermıbunu ogrenmek ıstıyorum bırde rapor sonucları gec gelıyor yagerıye dönük vergi indirimi parası alabılırmıyım sımdıden tskler

Son düzenleme:
merhabalar malulen emeklı olabılmek ıcın raporda hangı ıbarelerın yamasıgerekıyor bırde suan ozel bır sırkette calısıyorum raporumun sonucunu beklıyorum ankaradan sayetraporumda calısamaz ıbaresı yazarsa ıs yerınden benı cıkarırlarmı sayet cıkartırlarsada kıdem ve ıhbar tazmınatı alabılırmıyım

Yukarıda ki açıklamanız dan çıkan sonuçlara cevap verilmiş.
Yanlız anladığım kadarı ile sizin mevcut iş hayatınız içersinde alacağınız rapor iş yerinizde halen çalışmakta olduğunuzu bildiren bir yazı ile maliye veya deftardarlığın sizi göndereceği hastahaneden alacağınız raporun ne yazarsa yazsın sizin çalışma hayatınıza sadece vergi indirimi ve emeklilik açısından olumlu olup olmadığını içerir işten çıkarılmanız diye bir durum olmaz çalışamaz almanız şu anda çalışıyor olmanıza engel değildir
Sizin bizzat işyerinize rapor içeriği itibari ile ben çalkışamayacak durumdayım demeniz halinde tazminat hakınızı alabilirsiniz.

Geri