Malülen emeklilik için tek hastalik şart mi.?

dada

SMS Activated
arkadaşlar raporum aynen şöyle..KARDİYOLOJİ..evre3 koroner arter hastalığı%50..evre 1b3 PULMONER ARTER HASTALIĞI.%60.evre3 hiper tansiyon%50.engelli oranı mevcut..ve şöyle devam ediyor.KAH mevcut bilatal alt exremite ve üst exremite arteryal atrosklerotis obliterans mevcut.EKO daEF% 50. KALP DAMAR CERRAHİSİ..heer iki ekstremitede trofik değişiklikler olup.distal nabızları manuel zayıf pozitif.sağ ilak arter stent li..sol elde radial net ulnar zayıf pozitif..doopler usg de arter yapısında kalsifiye plaklar ulnar radialde akım azalması tespit edilmiş olup tromboanjitis obliterans tanısı ile iş gücü kaybı vardır.%30.bu oranlar malülen emekli olmama yeter mi..sgk bu oranları düşürür mü.galiba yüzde 90 küsür yapıyor.ve sonuçta kalp damar sorunlarım var tek hasalık sayılmaz mı.şimdiden teşekkür ederim.

Hocam oranları baltazara göre şuradan hesaplayabilirsiniz Balthazard Hesaplama Program

Malulen emeklilikte tek hastalık şartı var. Bir kaç sosyal güvenlik uzmanı yasal olarak birden fazla hastalıkta da malulen emekli olunacağını söylesede pratikte şimdiye kadar birden fazla hastalıkta malulen emkli olanı ne duydum nede okudum. Zaten SGK malulen eemklilik başvurularında çok ince eleyip sık dokuyor.

kalp damar aynı hastalık mıdır

teşekkür ederim kardeşim.oranı hesapladım %92 yapıyor.merak ettiğim kalp damar diye poliklinik var.benim sorunumda kalp ve damarlar.aynı hastalık sayılma şansı var mıdır..sağolasın.

Geri