Malülen emeklilik için üniversite hastanesinden alınan rapor kabul edilir mi?

ben izmir de oturuyorum daha önce bozyaka devlet hastanesinden malulen emeklilik raporu almıştım ve red cevabı geldi.şimdi ege üniversitesi hastanesinden almak istiyorum sgk kurumu burayı kabul etmedi bunu asmak için ne yapabilirim çünki biliyorum ki bu gastanelerden alınan raporlarda kabul görüyor ve dahası benim kalp doktorum yıllardır bana bakan kişi burada çalışıyor

MADDE 5 – (1) Maluliyet tespitinde esas alınacak sağlık kurulu raporlarını düzenlemeye;

a) Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastaneleri,

b) Devlet üniversite hastaneleri,

c) Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri,

ç) Sigortalıların ikamet ettikleri illerde (a), (b) ve (c) bentlerinde belirtilen hastanelerin bulunmaması durumunda sağlık kurulu raporu düzenlemeye yetkili Sağlık Bakanlığı Devlet hastaneleri,

d) Belgelenmesi kaydıyla, herhangi bir üniversite hastanesi veya devlet hastanesinde; yoğun bakımda tedavisi devam eden ve yatmakta olduğu hastaneden başka bir hastaneye nakli hayati risk taşıyorsa yatmakta olduğu hastane,

e) Belgelenmesi kaydıyla (a), (b), (c) ve (ç) bentleri dışında kalan yataklı sağlık hizmet sunucularında yoğun bakımda tedavisi devam ederken yatmakta olduğu hastaneden başka bir hastaneye nakli hayati risk taşıyanlara yatmakta olduğu hastaneler yetkilidir.

Geri