Malulen emeklilik red edildi. Erken emeklilik başvurusu yapmalımıyım?

2013 yılında iş kazası gerdim. Sağ ayağımı diz altından kaybettim.% 40 engelli raporum var. 5900 gün ssk dan pirim günüm var. 1972 doğumluyum. 1991 yılı girişim var. Malulen emeklilik için başvurdum. Kabul edilmedi. Erken emeklilik için başvursam. Kabul edilir mi.

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Merhaba, malulen emeklilik başvurunuzun red edilmesi gayet doğal. Zira sigortalıların malulen emekli olması için rapor oranlarının maluliyet düzeyinde yani %60 olması gerekiyor. Ancak kademeli engelli erken emekliliğinden faydalanarak emekli olabilirsiniz.
SSK mensubu olduğunuzu varsayarak yazıyorum. Eğer SSK mensubuysanız kademeli, engelli emekliliği için şartlarınız çoktan tamamlanmış yapmanız gereken SGK ya 5510 sayılı Kanunda 28.nci maddesi gereği emeklilik başvurusunda bulunmak. Kolay gelsin.

merhaba; uyku apnesinden malulen emekli olunabilirmi Ağır derecede Obstruktif uyku apne sendromu (G47.3) tanısı konulmuştur. AHİ değer: 43,3 ömür boyu Bpap cihazı kullanıcam. SGK ya müracaat etsem red edilirmi? bilgilendirirseniz sevinirim.

[MENTION=20451]morcicek[/MENTION]

Malulen emekli olabilmek için %60 çalışma gücünü kaybetmiş olunması gerekmektedir.

İlk defa çalışmaya başladığınız tarihten itibaren;

Çalışma gücündeki kayıp oranınızı en az %60 ve üzerinde kaybettiyseniz,
İşe giriş ilk tarihinden itibaren en az 10 yıllık sürenin geçmesi (Bakıma muhtaç derecede ağır engelli olanlar için 10 yıllık sigortalılık süresi şartı aranmaz.)
En az 1800 gün sigorta priminizin olması gerekir. (Bağkur kapsamında başvuracaksanız prim borcunuzun olmaması gerekir)

İşe giriş 06/04/2003 pirim gün 4128 sorduğum soru uyku apnesiyle ilgili bahsettiğiniz şartları taşıyormuyum.

Uykuda solunum bozuklukları

A. Ağır fonksiyonel kayıp; uykuda solunum bozukluğunda polisomnografide belirgin noktürnal desaturasyon bulunması ve bu kronik noktürnal hipoksemiye bağlı pulmoner hipertansiyon veya kor pulmonale gelişmesi
veya
B. Apne hipopne indeksi (AHİ) >30 olup CPAP tedavisini tolere edememesi veya yeterli kompliyans sağlanamaması

Bu belirtilenlere uyuyorsanız ve çalışma gücünü %60 kaybettiğinizi belgeleyebilirseniz evet malulen emeklilik için başvurabilirsiniz.

merhabalar iyi günler bir sorum olcaktı. yardımcı olursanız sevinirim geçen yıl 2017 mayıs ayında annem için malülen emelilik için başvuru yaptık annem yürüyemiyor kas hastası kendisi 8 tane kurula girdi kendisi 1 yıl sürdü bu işlemler 2 gün önce kabul edilmiş sgk gönderildi söylendi işlemler başlatılmış. benim sormak istediğim özürlülük oranını gösteren raporu nasıl alabilirim ayrıca tekrardan heyete girmesi gerekir annemin yardım olursanız sevinirim.?

Geri