Malulen emeklilik talebi red edilenler ne yapmalı?

A. İlaç tedavisi, kateter ile ablasyon, cerrahi girişim, kalıcı kalp pili uygulanması ve ICD implantasyonu yöntemlerinden en az ikisinin uygulanmasına rağmen hayatı tehdit eden ventriküler aritmiye bağlı semptomların devam etmesi.
2. Pulmoner Hipertansiyon: Medikal ve cerrahi tedaviye rağmen kateterle ölçülen Mean pulmoner arter basıncının 50 mmHg’ nın üzerinde olduğu (kalp kateterizasyonunun mümkün olmadığı durumlarda ekokardiografik olarak sistolik pulmoner arter basıncının 75 mmhg’nın üzerinde olduğu hastalar), NYHA evre 3-4 semptomları veya ciddi sağ ventrikül yetmezlik belirti ve bulgularının olduğu primer ve sekonder pulmoner arteriyel hipertansiyon hastaları4. Hipertrofik ve Restruktif Kardiyomyopati: Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan, uygun medikal, cerrahi veya invaziv tedaviye rağmen NYHA evre 4 semptomları olan hastalarA. Maksimum medikal, cerrahi ve perkutan tedaviye rağmen, NYHA evre 3-4 semptom ve bulguları olan ve ejeksiyon fraksiyonu %30’un altında olan kalp yetmezliği
B. Cerrahi yada perkutan tedaviye rağmen kalp boşluklarında ciddi dilatasyon veya disfonksiyonu olan, ciddi kapak yetersizliği veya darlığı olan konjenital kalp hastalıkları

bunlar ben de mevcut ne papmalıyım
D. Eisenmenger sendromu gelişen konjenital kalp hastalıkları

maluliyet cetveline göre bakıp yazdıklarım bunlar ama doktorum daha ayrıntılı bir rapor yazabilir

şimdi ben daha önce basvurdum ve red cevabı geldi bçlge saglıktan ne zaman en kısa sürede bas vurabilirm

Malulen emeklilik talebiniz, SGK sağlık raporu oranı sebebiyle red ettiyse, SGK Yüksek Sağlık Kuruluna itiraz edin, itirazınız red olunca da İş Mahkemesinde dava edin.

Öncelikle çok geçmişler olsun arkadaşım.Allah'ım şifalar ihsan eylesin sana ve ihtiyacı olan herkese.Bende sizin gibi malulen emeklilik için başvurmuştum.%67 oranım merkez sağlık kurulunca kabul edilmedi.Bende araştırmalarım sonucu prim gün sayım ve sigortalılık sürem yeterli olduğundan dolayı kademeli engelli emekliliği için başvurdum.(6750 gün ve 23 yıl sigorta).Tekrar hastaneye müracaatım sonucunda %53 oranında rapor verildi.akabinde vergi indirimi alarak emeklilik başvurusu yaptım ve emekli oldum.Sizde sigorta başlangıcınızı ve toplam prim gün sayınızı yazarsanız eğer sitedeki arkadaşlarım size kaç yıl sigortalılık ve prim gün sayısı ile emekli olabileceğiniz hakkında bilgi verirler.Eğer şartlar elverir ise yani prim gün sayınız ve sigortalılık yılınız tutuyorsa emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.Umarım en kısa zamanda istediğiniz sonucu alırsınız.Sağlıkla kalın.

gün sayısı kademeli emeklilik

Öncelikle çok geçmişler olsun arkadaşım.Allah'ım şifalar ihsan eylesin sana ve ihtiyacı olan herkese.Bende sizin gibi malulen emeklilik için başvurmuştum.%67 oranım merkez sağlık kurulunca kabul edilmedi.Bende araştırmalarım sonucu prim gün sayım ve sigortalılık sürem yeterli olduğundan dolayı kademeli engelli emekliliği için başvurdum.(6750 gün ve 23 yıl sigorta).Tekrar hastaneye müracaatım sonucunda %53 oranında rapor verildi.akabinde vergi indirimi alarak emeklilik başvurusu yaptım ve emekli oldum.Sizde sigorta başlangıcınızı ve toplam prim gün sayınızı yazarsanız eğer sitedeki arkadaşlarım size kaç yıl sigortalılık ve prim gün sayısı ile emekli olabileceğiniz hakkında bilgi verirler.Eğer şartlar elverir ise yani prim gün sayınız ve sigortalılık yılınız tutuyorsa emeklilik başvurusu yapabilirsiniz.Umarım en kısa zamanda istediğiniz sonucu alırsınız.Sağlıkla kalın.

tesekkür ederim
benim 2600 günüm ve 16 ylılm var okadar çok değil ve beni çalışmak arık çok zorlamaya basladı

Hepsi SGK ya bağlıdırda ben ben statünüzü sordum. 4B 4 C Bilinen adıyls ssk emekli sandığı gibi gibi....

Şebnem hanım taksit taksit soruyorum kusura bakmayın. İlk sigortalılık tarihinizide yazarmısınız rica etsem?
Kafam o kadar doluki toparlayıpta hepsini bir anda soramıyorum. :)

rica ederim Halil Bey,
10 11 1997 ilk işe giriş tarihim
benim ne yapamam gerektiği konusunda beni aydınlatabilir seniz en kısa zamanda ne zaman tekrar basvuru yapabilirim
red cevabı 14 02 2014 de geldi
ne yapacağım

Kurum sağlık kurulu kararlarına itiraz

MADDE 18 – (1) Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulunda değerlendirilmek üzere yapılan itirazlar, Kurum sağlık kurulu kararlarının sosyal güvenlik il müdürlükleri veya sosyal güvenlik merkezlerince kararın ilgililere tebliğ edildiği tarihten itibaren 6 ay içerisinde yapılır.
Deniliyor. Bakınız > Engelliler Sitesi - Engelliler ve Dostları Platformu - Malulen Emeklilik Yönetmeliği

Sakatlık oranınızın %40-59 arası olması halinde 18 yıl hizmet süresi, 4080 gün pirimle emekli olursunuz.

Önünüzde iki seçenek var. Ya red edilen malulen emeklilik başvurunuza itiraz ederek malulen emekliliği zorlayacaksınız veya malulen emeklilikle uğraşmayıp kademeli engelli erken emekliliği için gereken sürenin dolmasını bekleyip ona başvuracaksınız.

benim 170 sgk hattından öğrendiğime göre yeniden sıfır bir basvuru için hiç beklememe gerek yokmuş benim itiraz etmeden sıfır basvuru ile yeniden denemek istiyorum bunun için 6 ay beklememe gerek yok dediler.
şimdi benim sorunun su ben sıfırdan bir basvuru yapmak istiyorum hiç itirazı falan işin içine katmadan öğrendiğim kadarıyla bunun için 6 aylık bir süre aranmıyormuş itiraz için 6 aylık bir süre aranıyor .5510 sayılı kanunda bu belirtilmiş.
sizin gönderdiğiniz link dede yeniden basvuru ile ilgili bir süre sınırlaması yazmıyor sadece itirazla ilgili bir madde yazmışlar.

Geri