Malulen emeklilik ve kıdem tazminatı

Gecediyarı

SMS Activated
Selamun aleykum hocam ben 2008 girişli 2470 gün ssk primi ile hastaneye başvurdum üniversite hastanesinde crohn =40 el titremesinden=20 romatoit artrit=20 verdiler malulen emekli olabilirmiyim?şu anki isyerimde 1 ay rapordan dolayı çıkışımı veremiyorlar tazminatımı ödeme taraftarı değiller 6 yıllık çalışmam sürem var özel sektör de havalimanında bordromuz asgari ücret ama yevmiye usulü çalıştırıyor 24 saat çalışıp 24 saat dinleniyoruz 140 tl yevmiye alıyoruz 24 saat için yıllık izin yok tatiĺler yok şimdi burada mahkemeye gidebilirmiyim ne kadar tazminat hakkım doğuyor hastalığımdan dolayı işten çıkarıyorlar nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun hocam şimdiden teşekkürler saygılar

Merhaba, malulen emeklilik için tek hastalıktan / sakatlıktan %60 rapor almanız gerekiyor. Dolayısıyla şartlarınız malulen emeklilik için uygun değil ancak kademeli engelli erken emekliliği için uygun. İş yeriniz hastalığınız nedeniyle sizi işten çıkartırsa tazminat ödemek zorunda. Yok ben ödemem diye diretirse yasal yollardan hakkınızı alabilirsiniz.

Merhaba, malulen emeklilik için tek hastalıktan / sakatlıktan %60 rapor almanız gerekiyor. Dolayısıyla şartlarınız malulen emeklilik için uygun değil ancak kademeli engelli erken emekliliği için uygun. İş yeriniz hastalığınız nedeniyle sizi işten çıkartırsa tazminat ödemek zorunda. Yok ben ödemem diye diretirse yasal yollardan hakkınızı alabilirsiniz.
slm kardeşim kademeli engelli erken emeklilik nasıl oluyor biraz acıklarmısın

SM-G6100 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri