Malulen Emeklilik ve Süreç

SGK'nın bizi aralık ayında maluliyet tespiti için sevk ettiği Tepecik Hastanesinde işlemlerimizi mart sonu itibarı ile nihayet bitirebildik.Bugün itibari ile de Aynı hastanede heyete girdik.Bizden bugüne kadar ki bütün tahlil,epikriz vs sonuçları istediler ve size SGK'dan 20 -25 gün sonra mektup gelecek sonucu öğreneceksiniz dedi oradaki yetkili memur.Herhangi bir takip numarası da vermiyorlarmış.

Sormak istediğim,bu gelecek olan mektup maluliyet hakkında ki karar mektubu mu olacak yoksa süreç devam edecek mi?

Olayı kısaca özetlemek açısından bu şekilde yazdım.Önemli değil.

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese tekrar merhaba.Ayın 15'i itibarı ile e-devlet evrak takip sistemine dosyamız düşmüş,gelen evrak beklemede seklinde.Bugün evrakların hastaneden çıkışının 47.,sgkya varısının ise 33.günü.
Edevletin sgk uygulamalari üzerinde şöyle bir gezinirken 4b emekli maaşı hesaplama bölümüne girdim,"daha önceden tarafınıza yaşlılık aylığı bağlandığı için yeniden aylık hesaplanamamaktadir" yaziyor.Bunun anlami nedir?
4b hizmet bilgisine girdiğimde ise,2 sicilinden birinde malulen emekli yaziyor?
Bunlardan ne anlam çıkarmalıyız?

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yeni üye oldum soru cevapları çok okudum ne mutlu böyle güzel bir platforma tanık oldum dogru yere mi yazıyoyorm bilmiyorum soruma cvp gelirse sevinirim annem 7yıllık sigortalı çalıştı prim günü eksiksiz 7yıl sonradan tip 2diyabet oldu şuan kalpte bir damarda stend ve göz arkasında şeker hastalıgından sarı nokta diyorlar var görme kaybı yok ama bacak agrıları çok çalışamıor 1960dogumlu malülen emekli olabilme şansı var mı

Malulen emekli olabilmesi icin enaz%60 rapor 10sene skk li olması ve 1800gun tamamlamasi gerekiyor. Rapor enaz %60 cikarsa günü dolmuş 10sene sskli suresi ile1800gunden malulen emekli olabilir.
Eğer raporda bakıma muhtaç ibaresi olursa 1800 gunden hemen emeklilige sevk edilir.10sene şartı beklenmez

Geri