maluliyet tespitinde bireysel başvuru

baskan38

SMS Activated
Kamuda çalıştığım ve emekli sandığına tabi olduğum için SGK İl Müdürlüğünce hastaneye sevkim yapılmıyor. Ben kendim hastaneye başvurup, alacağım durum bildirir raporunu çalıştığım kurum aracılığı ile ankara ye göndermem gerekiyormuş.bu kapsamda;
1) maluliyet dilekçemde eksiz olması gereken belgeler nelerdir? (epikriz ve tıbbi belgelere ilaveten askerlik terhis belgesi, ilk işe giriş sağlık raporu, hizmet döküm belgesi, resim v.b. evraklarıda eklemem lazım mı? )
2) Normal 4/a statüdeki kişilerin maluliyeti sgk nın sevki sonucu heyetce incelendikten sonra karar verilmek üzere sağlık kuruluna gönderiliyor. Peki ben, maluliyet için heyetten durum bildirir rapor alıp raporumu kurum aracılığı ile ankaraya göndereceksem, elimdeki hastalığımı belgeleyen tüm belgeler hastanede kalacağından, tek durum bildirir rapor üzerinden ankara bana nasıl karar verecek. Tek durum bildirir rapor üzerinden ben hastalık durmumu nasıl kanıtlayabileceğim.
3) bireysel başvuru yapacağımdan dolayı sonradan sıkıntı yaşamamak için dilekçemde eksiksiz belirtmem gereken şeyler nelerdir ve kapsamlı nasıl dilekçe yazmalıyım..

Geri