maluliyet tespitinde ilk kurum sevki nereye yapılır?

baskan38

SMS Activated
Üniversitede memur olarak çalışıyorum..genelde tedavilerimi devlet hastansinden yürütüyorum....malullük tespitinde kurumumun beni istediği hastaneye sevk etme durumu var mı? işleyiş nasıl??

İkamet ettiğiniz il sınırları içerisinde sağlık kurulu vermeye yetkili bir hastaneye sevk eder. Eğer bulunduğunuz ilde sağlık kurulu vermeye yetkili hastane yoksa (ki bu çok düşük bir ihtimal hemen hemen her ilde sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastane bulunmakta.) o zamanda sizi size en yakın ildeki bir hastaneye sevk ederler.

iki tane var..Üniversite ve araştırma hastanesi...ben takiplerimi araştırma hastanesi (devlet hastanesi) den yürütüyordum ve sevkimin oraya olmasını temenni ederim..daha önce durum bildirir raporlarımıda devlet hast. heyetinden almıştım.ama kurumumum beni üniversite hast. ne sevk etmesi mümkün mü ilk malullük tespiti sevkinde

Emin değilim ancak malulen emeklilik için başvuru yaptığınızda sevkinizin daha önce tedavi gördüğünüz hastaneye yapmalarını sözlü olarak rica ediniz. Ricanızı kabul edebilirler belki.

Kardeş ben sıhhiye sgk ya gitti Bana hangi hastaneyi istediğimi sordular. sana tavsiyem hakem hastane olarak tabir edilen bir hastaneye sevkini iste.

Geri