Malzeme farkı ödemeden uzun yüreme cihazını nasıl alırım?

çhehov

Üye
Üye
arkadaşlar ben sosyal güvence olarak emekli sandığına bağlıyım. uzun yürüme cihazımı yenilemek istiyorum. bir çok medikalle görüştüm. cihazın ücretinin yüzde 20 misini ödeyeceksin diyorlar. burda sorun yok! bana kaça mal olur dediğimde 800 tl civarında fatura çıkartıyorlar! hani %20 idi diyorum. malzeme farkı diyorlar! sanki titanyumdan yapıcak öküz istediği cihaz yerli, yani demir üzerine nikalaj kaplama bir kaç yerdede deri kaplama hepsi bu!

çevre illerdende araştırdım durum aynı. kendi ilimde SGK kurumundaki ilgili birime gidip bu durumu anlattım. adamların bana dediği şu "mevzuatımızda öyle bir açık var çok şikayet oluyor ama birşey yapamıyoruz. malzeme farkı adı altında istediği fiyatı istiyorlar"

vallahi kaç aydır cihazımı kendim tamir ediyorum. bu nere kadar gidecek bilmiyorum. ya bu parayı bayılacaz yada doğru dürüst bir medikal bulacaz!

iç anadolu bölgesinde böyle bir medikal varmı?

deneyimlerinizi paylaşırmısınız?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Onların malzeme farkı dedikleri şey bir nevi kar payı. Aslında kar payıda değilde üründen medikalcinin aldığı + + kazanç.

çhehov

Üye
Üye
evet haklısın ben sgk ya şikayet ettim bunları dedimki malze farkı diye benden 800 tl para istediler bunu ödemeden nasıl cihaz yaptırrım. görevliniğn bana dediği şu "ne yazıkkı sut ve kanunlarda böyle yasal bir boşluk var onlarda bunu kullanarak keyfine göre fiyat çıkartıyorlar biz bişey yapamıyoruz" durum böyle arkadaşlar. üstelik ben yerli cihaz istiyorum isveç kilitli sandaletli gerisi nişkalaj kaplama demir madeni hepsi bu. sutu inceledim devlet bu cihaza 750 tl fiyat biçmiş medikal bunu zaten devletten alıyor üstüne bide benden 800 tl istiyor şeref yoksunları:D

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sen o medikalciyi salla gitsin. :) İlla insaf sahibi bir medikalci bulursun. Araştırmak lazım.

çhehov

Üye
Üye
zaten salladım:D

kafası çalışan bir ayakkabıcı buldum cihazı ona götürüp tamir ettiriyorum adam onlardan iyi tamir ediyor:D

ama nereye kadar illaki tazelemek gerekiyor! kayseri ve civarında vicdan sahibi medikal arıyorum tavsiyesi olan arkadaşlar yerini tarfi ederse sevinirim. (hacettepe ortopedinin haricindeki yerler)

birde ankaralı arkadaşlardan bir ricam olucak hacettepe hastanesinde bu cihazı kaça yaptırabiliriz (nede olsa devlete bağlı burası) ve nasıl başvuru yapmak gerekir bu konularda bir araştırma yapabilirlermi?

ahir

Üye
Üye
slm

manisada ACO ORT. DİYE BİR FİRMA VAR İSTERSENİZ TEL İLE GÖRÜŞÜN
TEL NO:0236 232 37 96 YASEMİN HANIM YADA AHMET BEYLE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ...

çhehov

Üye
Üye
manisa çok uzak arkadaşım tavsiyen için teşekkürler

Tekerlekli Sandalye