MEB, Engelli Öğretmen Ataması Yapacak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Milli Eğitim Bakanlığı, engelli öğretmen atamaları için kolları sıvadı. Şubat atamalarının ardından kısa süre içinde engelli öğretmen atamaları yapılacak

05 Şubat 2013 08:30

Engelli öğretmen adaylarına müjdeli haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nda, Şubat atamalarının ardından şimdi de engelli öğretmen atamaları için çalışma başlatıldı. AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı'nın, yaptığı çalışmada, engellilerin öğretmen olarak atanmalarının önünde yasal bir engel bulunmadığı belirtildi.

ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Nimet Çubukçu döneminde bin engelli öğretmen atamasının yapıldığı, halen de çok sayıda engellinin 'vekil öğretmen' olarak görevlendirildiğine dikkat çekilen çalışma, Başbakan'ın da bilgisine sunuldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nda yaşanan değişimle birlikte engelli öğretmen atamasının yapılması yönünde görüş birliğine varıldı. Bakanlık, engelli öğretmen atama çalışmalarını hızlandırdı. Şubat atamalarının ardından kısa süre içinde engelli öğretmen atamalarının yapılacağı belirtildi.

Şerife GÜZEL

denizin kızı

Üye
Üye
bu atamalarda kpss eğitim bilimleri mi yoksa ömss puanları mı baz alınır arkadaşlar?

derderbo

Üye
Üye
Ömss puanları geçerli olacak.

Tekerlekli Sandalye