MEB'den 'zihin engelliler sınıfı öğretmenliği' için önemli duyuru

gülümse_hayata

Üye
Üye
ÖĞRETMEN ADAYLARININ DİKKATİNE!

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının İlgi (g) kararının Geçici 7. maddesi gereğince “zihin engelliler sınıfı öğretmeni” ihtiyacının "karar" eki Çizelge’deki yükseköğretim programları mezunlarından, taban puanı aranmadan başvuruda bulunanların tamamının puan üstünlüğü esasına göre atanmasıyla karşılanamaması durumunda, üniversitelerin eğitim fakültelerinin özel eğitim bölümlerince açılan 1500 kişi kontenjanlı 540 saat süreli sertifika programını başarı ile tamamlayan,

Üniversitelerin;

a) Görme engelliler sınıfı öğretmenliği, işitme engelliler sınıfı öğretmenliği, sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümleri,

b) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon programını başarı ile tamamlayan çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü,

c) Rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü/anabilim dalı, mezunlarından üniversitelerin eğitim fakültelerinin özel eğitim bölümlerince açılan “zihin engelliler sınıfı öğretmenliği sertifika programı”nı bitirenlerin puan üstünlüğü esas alınarak “zihin engelliler sınıfı öğretmenliği”ne ataması yapılır. Bu kapsamda olanların, zihin engelliler sınıfı öğretmenliği alanına kaynak olanların tamamı atandıktan sonra değerlendirilmek üzere başvuruları alınacaktır.

İlgili öğretmen adaylarına ve görevlilere önemle duyurulur.02.02.2012

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Memurlar.Net

YassaX

Üye
Üye
NOT: Yapacağım Yorum; MEB'den 'zihin engelliler sınıfı öğretmenliği' için önemli duyurusu hakkında değil, Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'nda Öğretmen Alımı Olup Olmayacağı Yönündedir, Kafalar karışmasın ...

Benim Tahminim, ÖMSS ilk defa yapılacağı icin, Sembolik bir rakamda olsa , 500 ila 1000 kişilik Öğretmen Alımı olacağı yönünde.. Öğretmen Alımı Konu Başlığı altında yorumumu yazmak istedim... Ancak dediğim gibi bu benim kendi yorumumdur..Sınav Klavuzu yayınlanadığında bununda cevabını görmüş olacağız...

İsen Buga

Üye
Üye
Öğretmen alımında ÖMSS sınavı ile ne alaka? Bağlantı kuramadım da. Biri özürlü memur sınavı diğeri özürlüler için eğitilmiş öğretmen. "Zihinsel engelliler sınıfı" diğer sınıflardan daha çetin bir sınıf o yüzden sordum. Kaldı ki Bildiğim kadarıyla zihinsel engelli öğretmen yinede engelli bir birey olsa öğretmenlık yaptırmazlar merkeze alırlar.

Bu da benim şahsi görüşüm.

YassaX

Üye
Üye
İsen Buga Ben MEB'den 'zihin engelliler sınıfı öğretmenliği' için önemli duyuru' nun Başlığı altında, Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) de Öğretmen Alınacak mı ? Alınmayacak mı ? Soruları soruluyor, özellikle Özelden cok soru geliyor.. Öğretmen Alımı Hakkında bir duyuru yapılmışken bende ÖMSS de Öğretmen Alımı yapılıp yapılmayacağı konusu hakkında yorum yapmak istedim..

Siz şunu karıştırdınız, Bu başlık altında yazdığım icin, Zihinsel Engelliler için Öğretmen alımı ÖMSS ile olacak vs demedim..Yorumumu iyi okursaniz , ÖMSS ile Ne Alaka olduğunu anlarsınız... Her yapılan yorumu anlamadan, eleştirel yaklaşmayın...
Öğretmen Alımı Konu Başlığı altında yorumumu yazmak istedim --> BAKIN BURADA NEDEN BURADA YAZIMI PAYLAŞTIĞIMI YAZDIM ...

İsen Buga

Üye
Üye
Haklısın, uzmanlık alanına gelen sorulardan dolayı, ilk başta öyle izlenim geldi de merak etmiştim.

YassaX

Üye
Üye
İsen Buga Her Sorulan Soruya konu açmiş olsak, Yorumsuz ve Sadece Açılan Konulu bir sürü başlığımız olurdu.. Genelde birbirine bağlantılı konular olunca, yorumunu da altına yapıyoruz.. Tabiki ; Başlık ve yorum farklı ise; Yorum yaparken daha ayrıntılı ifadeler kullanmalı, kafa karışıklığı yaratmamalı.. Zaman zaman bizde, yorumlarımızda farklı şeyi çağriştiriyor olabiliyoruz..Bunun icin mesajı düzenleden düzenleme yapabiliyoruz ..Yukarıda benim mesajımda yaptığım gibi

Tekerlekli Sandalye