Mecburen adres değiştik. Bakım maaşımız kesildi?

mehmet sanay

Üye
Üye
annemin raporuyla aldığımız bakıcı parası sosyal konutlardan 1+1 çıkması sonucunda bakıcı olan kendimin adresimizi mecburen sosyal konuta taşıdığımız için kesildi. kuruma gidip orada oturmadığımızı mecbur taşımak durumunda olduğumu belirttim onlarda tekrar hastayla aynı yere aldır dediler bende aldırdım. geldiler incelediler adresi aldırdığım halde inanmadılar ve sosyal konuta gidip sormuşlar. orada da arada denetim olduğundan komşular evet burda oturuyorlar demişler. çünki oturma zorunlulğu var fakat gaz yok elektrik yok. durumu defalarca anlattım ama müdüre bile gittim inandıramadım. kadın mağdur moral altüst. yardım edin

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani adres degişmiş maaş kesilmiş anladığım kadarıyla şimdi oturduğunuz adres neresiyse nüfüstan ve muhtardan evrak alıp kuruma itiraz edin ve maaşın bağlanması için müracat edin, eğer olumlu cevap alamazsanız durumu bimere bildirin şu aşamada kurumu hem evraklarla hemde sözlü olarak ikna etmekten başka bir yol yok ama bimere yazmanızı öneriyorum

VIP

Üye
Üye
kurumu sözlü olarak ikna edemezsiniz. evrakta ne yazıyorsa ona bakarlar. annenizin ikametgahınıda toplu konuta aldırın ve adres degişikligi beyanında bulunun kuruma.

sevtun

Üye
Üye
Arkadaşlar ben evimi taşıdım ama adres aynı sadece no:67 no:73 e taşındım.Nüfüsa bildirdim oradan aldığım evrakla muhtarlığa gittim.Şimdi benim sosyal hizmetleri aramam gerek mi sistemde adres değişkliği görünür mü? Yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Gidip bildirin bazen nüfusta sıkıntı oluşuyor otomasyon sitemi çalışmıyor gidip bildirin en sağlıklı yol.

sevtun

Üye
Üye
TEŞEKKÜR ederim telefonla ulaşma imkanım var mı?

sevtun

Üye
Üye
ewet hatta denedim 2 numara var ama açan yok.Hiç birzamanda ulaşılmamıştır valla a meşgul yada çalar çalar açmazlar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani telefon işini pek önermem gidip yeni ikametide gösteren evrakı vermeniz yüzyüze daha sağlıklı olur.

sevtun

Üye
Üye
Peki ben oraya giderken yanımda ne götüreyim.Evrak tarzı hiç bilgim yok.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Nüfustan yada muhtardan bi ilmuhaber alıp götürün yeterli olur.

sevtun

Üye
Üye
Peki çok teşekkür ederm.Yardımlarınız için ben en kısa zamanda muhtardan evrağı alıp gideyim.

VIP

Üye
Üye
Kardeşim ikametgah götürmen yeterli. Bakıcı sensen git orda bir dilekçe dolturturlar sana. Dilekçeyede ikametgahı ekle. adresim şurdan şurası olmuştur gibi onuda dosyana koyarlar. Bu kadar.

ankilozanspondilit

Üye
Üye
Yapılacak şeyler çok basit neden kesildiği belli olduğu için.Muhtar+Nufüs ve Sosyal yardımlaşma arasında bu kurumlara bi danışacaksın bakacaksın ona göre işlemleri yapacaksın

sevtun

Üye
Üye
Arkadaşlar benim maaş kesilmedi ki ben sadece kesilmeden ne yapmam gerektiğini sordum.

sevtun

Üye
Üye
Tekrar merhaba ben bugün muhtarlıktan form 5 diye bir evrak aldım.Adres değişikliği için onunla sosyal hizmetlere gidecem yarın bu evrakla olur herhalde demi?

sevtun

Üye
Üye
tamam gittim evrakları doldurdum.Acaba yeni evime görevli gelir mi?Yoksa maaş aynen devam mı eder?Şuanda almaktayız maaşımızı.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bazı illerde eve heyet gelip kontrol ediyor bazı illerde etmiyor. İlden ile değişen bir durum...

ercan %50

Üye
Üye
Selam arkadaşlar benimde birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

Ben evliyim eşim ve ben kas hastasıyız ikimizde bakım maaşı alıyoruz.Şuan İstanbul'da kirada oturuyoruz ve 15, 20 gün içerisinde evi müteahhite verecekler mecbur ev değişikliğimiz olacak İstanbul'da kendimize uygun düz giriş veya asansörlü bir ev bulamadık bulduklarımızın kirası ise maalesef çok yüksek bizde bu vesile ile hem İzmir'e taşınmak istiyoruz hemde maaşımızı İzmir'de almak istiyoruz.Fakat küçük bir kardeşim var ve kardeşim okulu için babamda sigorta işlemleri için İstanbul'da kalması gerekiyor.Ve evden biran önce çıkmamız gerekiyor ama bize göre ev yok maalesef. Şimdi bu durumda İzmir'den ev tutsak bu kısa sürede nasıl maaşımızı oraya aldırabiliriz ? nüfusumuzun illaki İzmir'e taşınması gerekir mi ?Veya İzmir'de eşimin annesini bakıcı olarak gösterirsek bu durumda nasıl bir işlem gerekir? o zaman sadece eşimim ve benim nüfusumuzun eşimin annesinin yanına aldırmamız yeter mi? Ve birde eylül ayına kadar bakım maaşı ve 2022 maaşlarının birleştirileceği ve engellinin kendisine bağlanacağı ve annenin ayrı bir maaş alacağı söyleniyor acaba 2022 maaş kısımı veya her ikisi birleştirilirse engelli bakım maaşına başvurmadan bu maaşı yani annesinin üzerine olan değilde sadece birleştirildikten sonra bağlanacak olan maaşı alabilecek mi?Yoksa yalnızca bakım maaşına baş vurup hem kendi maaşlarını hemde annesi maaşlarını alabilecek mi ? Bu konuda geniş bilgisi olan var mı? Tekrar evlere gelineceği söyleniyor bizde bu süre içinde Ya adres değişikiliğimizi tamamlayamazsak ne yapmamız lazım? ilginiz için çok teşekkür ederim...

Tekerlekli Sandalye