Medikalcime vekalet verdim. Bir sorun olur mu?

imq

Üye
Üye
arkadaşlar ben hastaneden daha önce 2 senelik sonda yazdırmıştım vekalet vermemiştim ama medikalcı zorlada olsa aldı benim medikalcı fazla güvenilir değil ben arabadan hiç inmedim yanıma noterin önünde 2 kağıt getirdi imzaladım ilkisinide biraz baktım oda acele hadi falan diyince öbür kağıda fazla bakmadım...sizce birşey yaparmı adımı kulanıp daha vazla para alırmı yada başka birşey sonuçta vekalet verdim...lütfen cevap...tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vekaleti verdiğin notere gidip vekaleti incele eğer izin vermediğin konular varsa vekaleti iptal ettirirsin.
VEKALET ÇEŞİTLERİ

VERASET İNTİKAL İŞLEMLERİNE İLİŞKİN VEKALETNAME
TAPUDA YAPILACAK İŞLEMLERE İLİŞKİN VEKALETNAME
TANIMA VE TENFİZE İLİŞKİN VEKALETNAME
GENEL VEKALETNAME
GAYRİMENKUL ALIMINA İLİŞKİN VEKALETNAME
BOŞANMA YETKİLİ VEKALETNAME
İPOTEK VERMEK HAKKINDA VEKALETNAME
ŞİRKETLER TARAFINDAN VERİLECEK VEKALETNAME
ŞİRKET KURULUŞU İÇİN VERİLECEK VEKALETNAME
ŞİRKET HİSSE DEVRİNE İLİŞKİN VEKALETNAME

imq

Üye
Üye
noter bayabi yüksek gitmem problemli o raporla daha fazla para alırmı devleten kafama takıldı...adam sıradan medikalcı altında 120 bin tl jep vardı ben edim sizin gibi ler bizi ticaret gibi kulanıyorlar biraz bozuldu bana yanlış bir şey yapmaz inşallah...

aysunözkan

Üye
Üye
sağlık malzemeleri ile ilgili verilen vekaletname genel bir vekil tayini değildir.Sadece Sgk da yapılan ödemelerle ilgili vekil tayin edersiniz medikalcinizi.SGK dan yapılan ödemeler maaş hesabına ya da banka hesabına yapılmaz.Hastanın yada bakmakla yükümlü olduğu kişinin TC kimlik numarasına Ziraat bankasına yatırılır.Verdiğiniz vekalette bu paranın tahsili için geçerlidir.Vekalet vermezseniz malzemelerin giderlerini peşin ödemeniz gerekir. bu da ciddi bir mali külfet demek.

aysunözkan

Üye
Üye
noter bayabi yüksek gitmem problemli o raporla daha fazla para alırmı devleten kafama takıldı...adam sıradan medikalcı altında 120 bin tl jep vardı ben edim sizin gibi ler bizi ticaret gibi kulanıyorlar biraz bozuldu bana yanlış bir şey yapmaz inşallah...

verdiğin vekaletle yazdırdığı reçete bedelini tahsil edebiilir.Benim size nacizhane tavsiyem iki ayda bir medikalcinin kestiği faturayı görün.Zaten yeni Sut gereği faturanın arkasında hastanın el yazısıyla ' Malzemeleri eksiksiz teslim aldım' ibaresi ve imzası gerekiyor.

aysunözkan

Üye
Üye
Vekaletin fotokopisini mutlaka alıp inceleyin.Genel vekalet vermediğinizden emin olun.

Tekerlekli Sandalye