Meme kanserlilerin umudu oldu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Dünyada fareden fareye ilk yüz naklini yapan hekim olarak tıp literatürüne geçen Doç. Dr. Betül Gözel Ulusal, meme kanserine yakalanan kadınların umudu oldu.

Kadınlara vücutlarından alınan dokudan meme yapan Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ulusal, “Kadınlarımızın memelerinin alınması kaderleri değil. Aradan ne kadar süre geçerse geçsin hasta isterse kendisine yeni meme yapıp bir uzvunu geri kazandırabiliyoruz” dedi.

‘İSTENDİĞİ ZAMAN...”
Yapılan ameliyatla yıllarca tek göğüsle yaşayan hastaların tekrar bir uzuvlarına kavuşup kadın olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ulusal, “Hastamıza meme naklini yaptıktan sonra meme ucu ve istenilen kahverengi rengi de sağlıyoruz.

Hastalarımız hem normale dönmenin mutluluğunu, hem de sutyen takarak yeni yaşama tekrar adım atmanın sevincini yaşıyor. Çünkü meme kadınların en önemli simgelerinden birisi. Kadınlarımız, meme kanserine yakalandıktan sonra ‘Benim kaderimde memesiz yaşamak var’ demesinler.

‘Aynı bölgeye tekrar ameliyat olursam hastalık tekrarlar mı’ endişesine kapılmasınlar. Hastalığın üzerinden ne kadar geçerse geçsin memesi alınan kadınlara istediği zaman meme nakli yapılabilir” dedi. 

haberturk

Tekerlekli Sandalye