Memur Maaşları ve Çalışma Koşulları

mr.boris

Üye
Üye
Memur olarak atanan arkadaşlardan ricam olacak.Çalıştıkları kurumlardaki görevleri ve bu kurumlardan aldıkları maaşları bizlerle paylaşarak ,yeni ataması yapılacak olan arkadaşlarımıza yardımcı olmalarını bekliyorum.Lütfen ataması yapılan arkadaşlar bu konuda atanamayanlara yardımcı olsun.Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.

MHÜSEYİN

Üye
Üye
görevim mutemetlik ama isim olarak kayda geçmemiş hala öğrenmeye çalışıyorum lisans mezunuyum aldığım maaş 1960 gıda tarım

mr.boris

Üye
Üye
MHÜSEYİN kardeşim öncelikle yeni işin hayırlı olsun.Darısı bizim başımıza.Biz yeni memur olacak arkadaşlar için bizlerin işyerinde karşılaşabileceğimiz sorunları ,yapılması gerekebilecek başvuruları anlatırsan ,yeni memur adaylarını daha çok bilgilendirmiş olursun .Diğer yeni işbaşı yapan arkadaşlarında bu konuda bilgilendirmede bulunmasını rica ederim.

ervah

Üye
Üye
Peki lisans ile lise mezunu arasında ne kadar bi maaş farkı oluyor?

mr.boris

Üye
Üye
Tahminen en fazla 100 veya 150 lira fark eder.

mr.boris

Üye
Üye
Atanıpta bize çalıştığı kurum hakkında bilgi verecek olan var mı?

İsen Buga

Üye
Üye
20 lira... Ben mutametlikteki arkadas sohbetinden bir ara sordum asagi yukari 20 lra...

Sizde bir ara sorun bilgisayar ortaminda size gosterecektir.

mr.boris

Üye
Üye
Peki işkur un açtığı engelli büro işçisiolarak atanan memur ne kadar maaş alır İsen Buga?

İsen Buga

Üye
Üye
İskur.dan aranip ise baslayanlara memur olarak is veremez. Memur farkli kavramdir isci daha farkli kavramdir. Maas konusuna gelince cok degisir. TAİ de goreve baslayan engelli muhendis yedi ile on bin lira maas alir ancak kamuda calisan muhendis isci ise bin liradan baslayarak iki bin liraya kadar maas aldigini gordum. Beni de 2009 senesinde iskur araciligi ile mimar olarak davet aldigim oldu. Yanlislikla iskur kaydimi silmemisim. Memur statusunde idim. Meraktan aradim maasi sordum. Normal memur o zaman en dusuk maasi 1400(lisans ve ikramiye dahil) idi, orada alacagim maas isci olarak 900 ( dokuzyuz) lira idi. Gulmustum ama dediler uc ayda bir2400 lira verecez dediler. İstemem dedim ama bana kizdilar. Haklilar da ne demeye ugrasiyom yani.merak iste...

İsen Buga

Üye
Üye
Onerim su fazla maasa bakma. Calisma ortamina bak. Fazla maas mutluluk getirmez.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili Arkadaşlarım,

Para, yaşamı devam ettirebilmek için kazanılması gereken zorunlu bir araçtır ama asla mutluluk için yeterli bir mübadele aracı değildir. Maaşınızın ne kadar olacağı ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilmeniz oranında mutluluk verebilir ilk başlarda ama ne olur unutmayın ki çok yüksek maaşlarla sevmediğiniz bir ortamda çalıştığınızda aldığınız gelirin yüksekliği sizin neşelenmenize bile yetmeyecektir. Çalışma ortamı demek aslında sağlık demektir yani bizler zaten çeşitli rahatsızlıkları olan engellenmiş insanlarız, bir de bunun yanında sağlığımız daha fazla engellenmesin ve mutluluk, sağlıklı olmanın birinci koşuludur. Maaş her zaman ikinci planda olmalıdır. Tabii ki bu tamamen benim kişisel düşüncemdir.

Mutlulukla ve iyi bir maaşla kalın,

mr.boris

Üye
Üye
Benim içinde para ikinci plandadır.Hiçbir zaman parayı düşünerek dostluk kurmadım.Her zaman maneviyata önem vermişimdir.Maaşı sormamın nedeni kadrolu olarak büro memuru olarak belediyeye atanma için beni çağırdılar.Mülakatı geçtim ve benden sadece bir kaç belge istediler.İşbaşı yaparsam ne kadar alacağımı düşünmüştüm.Düşüncelerinize katılıyorum.Yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

canan

Üye
Üye
umutlarımız bitmesin!!!

merhabalar öncelikle uzun bir aradan sonra tekrar burdayım herkese umutların hiç bitmeyeceği yarınlar diliyorum..zaman geçtikce umutlarında azaldığını görüyorum kendi adıma böyle düşünüyorum ben malesef kura ile atama bekleyen biriyim 2 yıldır.. bu arada açık liseye başladım ama sanıyorum 2014 ün 31 ağustosuna kadar yetişmeyeceğim en çok isteğim sınava girmek...ama kura ile alımlarda şansımız dahada az,yine diyorum umutlarımız yarınlardada aynı olsun...herkese sevgiler....

sebboy

Üye
Üye
para herzaman ikinci planda olmalı ben tapu müdürlüğünde çalışıyorum maaşım daha yeni yeni tadmin edici oldu fakat işim çok ağır ve riskli hiç memnun değilim hiçbir engelli arkadaşımın bu kurumda çalışmasını asla istemem önemli olan huzur arkadaşlar ve kafan rahat bir şekilde korkmadan çalışmak hergün nezaman bitcem diye beklemek çok zorr allahım hayırlı işler versin size

mr.boris

Üye
Üye
Bende İŞKUR un açmış olduğu büro memurluğu kadrosuna kpss puanıyla işçi olarak atandım ve iş konusunda çok zorlanıyorum.Yeni yapılan EKPSS sınavına girdim ve yüksek puan aldım.Yüksek ihtimalle memur olarak ALLAH ın izniyle atanma olasılığım var.Atanan memur arkadaşlar yaptıkları işler hakkında bilgi verirlerse ve atanan arkadaşlar yaptıkları işi bizimle paylaşırlarsa bize çok yardımcı olacaklardır.Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

sebboy

Üye
Üye
Bende İŞKUR un açmış olduğu büro memurluğu kadrosuna kpss puanıyla işçi olarak atandım ve iş konusunda çok zorlanıyorum.Yeni yapılan EKPSS sınavına girdim ve yüksek puan aldım.Yüksek ihtimalle memur olarak ALLAH ın izniyle atanma olasılığım var.Atanan memur arkadaşlar yaptıkları işler hakkında bilgi verirlerse ve atanan arkadaşlar yaptıkları işi bizimle paylaşırlarsa bize çok yardımcı olacaklardır.Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

engel durumunuz nedir boris birde ne gibi işler yapıyorsunuz zorlandığınız nokta nedir işinizde allah yardımcınız olsun

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar,

Allah hepinizin gönlüne göre versin...hepinizin yar ve yardımcısı olsun dileklerimle.

mr.boris

Üye
Üye
Benim engel durumum psikolojik .Engel durumumla ilgili fazla sıkıntım yok aslında.Hastalığımı düzenli ilaç kullanımıyla kontrol ediyorum.Yaptığım işte ilk 3 ay zorlandım ve sonra işe alıştım.Seçim dönemi olduğu için bizim numarataj çok işleyen bir kurumdu.Vatandaşla ilgili baya sorunlarımız oldu Adres Kaydıyla ilgili.Çünkü numaratajı yapılan işyerleri ve eski binalarda çok ciddi sıkıntılar vardı.Bu sıkıntılar canımı sıktı.Tabii bunun üstesinden de geldik personelle birlikte.Son 2 aydır ciddi sıkıntılarla karşılaşmıyoruz ve eskisi gibi vatandaşlarla aramızda fazla sıkıntımız olmuyor.Sıkıntılı zamanlarda işten ayrılıp memur olarak kendi memleketimi ve çevre illeri düşünüyordum.Ben işçi kadrosundayım.Memur olup olmamak konusunda bir hayli düşünüyorum.Memur olan arkadaşların ne gibi işlerde çalıştığını çok merak ediyorum.Bunun için Tüm memur olan arkadaşların bu konuda düşüncelerini merak ediyorum. ALLAH c.c yardımcınız olsun .Saygılarımla.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Sn. Boris,
ben on küsür yıllık şizofreni hastasıyım. dört yıldır aynı okulda memurum. temizlik işi haricinde her konuda çalışıyorum. ilacımı düzenli kullandığım için normal bir insanla aramda fark yok diyebilirim. işimi severek samimi olarak yaptığım için kimseyle bir sorunum yok. vakit nasıl geçiyor anlamıyorum. maaşım 1916 tl, haketmeya çalışıyorum. muhatap olduğum insanlar üniversite mezunu olan öğretmenler, amirim de okul müdürü. arada gelen öğrenci velileri de işte öğrenci belgesi vs. ister, imzalatır veririm. öğrencilerle de fokopi çekmek dışında muhatap değilim. okulda işimi yaptığım için takdir edilir, sayılırım. sigarayı bırakıp biraz da kilo versem benden bahtiyar engelli zor bulunur diye düşünüyorum. tabii yazdıklarım: tüm okullar aynı ortama sahiptir anlamına gelmez/gelmemeli. elbette sorunlu yerlerde vardır ama bu da biraz şans işi diye düşünüyorum.
saygılar..

sebboy

Üye
Üye
Benim engel durumum psikolojik .Engel durumumla ilgili fazla sıkıntım yok aslında.Hastalığımı düzenli ilaç kullanımıyla kontrol ediyorum.Yaptığım işte ilk 3 ay zorlandım ve sonra işe alıştım.Seçim dönemi olduğu için bizim numarataj çok işleyen bir kurumdu.Vatandaşla ilgili baya sorunlarımız oldu Adres Kaydıyla ilgili.Çünkü numaratajı yapılan işyerleri ve eski binalarda çok ciddi sıkıntılar vardı.Bu sıkıntılar canımı sıktı.Tabii bunun üstesinden de geldik personelle birlikte.Son 2 aydır ciddi sıkıntılarla karşılaşmıyoruz ve eskisi gibi vatandaşlarla aramızda fazla sıkıntımız olmuyor.Sıkıntılı zamanlarda işten ayrılıp memur olarak kendi memleketimi ve çevre illeri düşünüyordum.Ben işçi kadrosundayım.Memur olup olmamak konusunda bir hayli düşünüyorum.Memur olan arkadaşların ne gibi işlerde çalıştığını çok merak ediyorum.Bunun için Tüm memur olan arkadaşların bu konuda düşüncelerini merak ediyorum. ALLAH c.c yardımcınız olsun .Saygılarımla.
memur olursan garantin olur yarın işten çıkartılabilirim korkusu olmaz rahat olursun tapu müdürlüklerinde memur olmadığın sürece tabiki bence memur olmayi dene olamazsanda takma nasıl olsa işine alışmış vede mutlusun allah bozmasın

Tekerlekli Sandalye