Memur olan bir kişi akademisyen ,öğretim görevlisi olabilir mi?olunursa nasil olunur?

kameha

Üye
Üye
memur olan bir kişi akademisyen, öğretim görevlisi olabilir mi?

ben mesela memur oldum diyelim, bu sene de dgs sınavına girdim 4 yıllığımı tamamlamak için.hem memur hem üniv.ye gidiyorum diyelim. ben memur olduğımda akademisyen yani öğretim görevlisi olabilir miyim? memurken 2.ci üniv.nin 4 yıllığını tamamlayıp ales sınavına girip akademisyen(öğretim görevlisi) olunur mu , geçiş yapabilme imkanım var mıdır? sorunumu cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler

marcus_oredius

Üye
Üye
olabilir. ama tekrardan sınava girmesi gerekmekte asaletini almış olduğundan sadece özlük hakları o branşa aktarılır.

YassaX

Üye
Üye
Bu konuda bilgisi olan Arkadaşlar Daha Detaylıca bilgi verirlerse ; bir cok kişinin düşündüğü bişeyi cevaplanmış oluruz ... Bende Yüksek Lisans Hedefliyorum İNŞALLAH . Gerisi icin Hayal Kurmuyorum ama ne olur ne olmaz bilmek lazim

marcus_oredius

Üye
Üye
arkadaşlar bu konuda dekanlıktan pazartesi net bilgi alıp yayınlayacam biraz sabrederseniz kesin ayrıntılı bilgilere ulaşabiliriz.

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Faydali ve Güzel bir bilgi olur . Şimdiden Teşekkür Ederiz.

marcus_oredius

Üye
Üye
birşey değil pazartesi sabahtan yayınlamaya çalışacam ama öğleyi bulur kaanatindeyim. yarın 24 saat nöbetim var gelince biraz kestirir ondan sonra yayınlarım.

YassaX

Üye
Üye
Anladim marcus_oredius ; Ne Zaman müsait olursan ; paylaşırsın. Bizde bilgi sahibi olmuş oluruz .

kameha

Üye
Üye
birşey değil pazartesi sabahtan yayınlamaya çalışacam ama öğleyi bulur kaanatindeyim. yarın 24 saat nöbetim var gelince biraz kestirir ondan sonra yayınlarım.

teşşekür ederim marcus_oredius.

her ne olursa, hangi konular varsa yazın. ve ne yapıp , ne yapmak gerkiyor nasıl akademisyen oluruz alesden sonra memurkn akademisyen geçişi kolay mıdır diye sizden güzel haberler alacağız insaalah:)) bütün detayları yazarsınız:) şimdiden tesşekkürler:)

marcus_oredius

Üye
Üye
elimizden gelen her türlü bilgi paylaşımını yapmaya çalışıyorum kameha.

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Bekleriz En Kısa Zamanda .

marcus_oredius

Üye
Üye
arkadaşlar kusura bakmayın dün gece çok yoğun geçtiğinden bayağa yorulduğum için ancak şimdi uyanabildim.

şimdi beklenen cvp:
öncelikle yükseklisans yani ales girip okunması gerektiğini hepimiz biliyoruz. bundan sonra ekstradan üds (üniversite dil sınavına ) girillmesi gerekmekte. bütün bunlar bittikten sonra kpss girilmesi gerekiyor. burdan alınan puanla tercih değil gazetelerde ve üniversite sitelerinde ilan edilen akademisyen ilanlarına başvurabilmektir. her fakülte kendi akademisyenini kendisi alıyor. anadığım kadarıyla özlük haklarınız aynen devam etmekte olmasına rağmen 657 değil başka bir kanuna tabi oluyorsunuz. bunları bugün öğrenci işlerinden öğrendiğimdir.

bunlar hakkında sorular varsa cevaplamak eğer cevabı bilmiyorsam cevabı öğrenmek için elimden geleni yaparım.

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; bilgilendirme için Teşekkürler .

marcus_oredius

Üye
Üye
daha da bilgi edinmeye çalışırım.

Tekerlekli Sandalye