Memur olan bir kişi akademisyen ,öğretim görevlisi olabilir mi?olunursa nasil olunur?

memur olan bir kişi akademisyen, öğretim görevlisi olabilir mi?

ben mesela memur oldum diyelim, bu sene de dgs sınavına girdim 4 yıllığımı tamamlamak için.hem memur hem üniv.ye gidiyorum diyelim. ben memur olduğımda akademisyen yani öğretim görevlisi olabilir miyim? memurken 2.ci üniv.nin 4 yıllığını tamamlayıp ales sınavına girip akademisyen(öğretim görevlisi) olunur mu , geçiş yapabilme imkanım var mıdır? sorunumu cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler

Bu konuda bilgisi olan Arkadaşlar Daha Detaylıca bilgi verirlerse ; bir cok kişinin düşündüğü bişeyi cevaplanmış oluruz ... Bende Yüksek Lisans Hedefliyorum İNŞALLAH . Gerisi icin Hayal Kurmuyorum ama ne olur ne olmaz bilmek lazim

arkadaşlar bu konuda dekanlıktan pazartesi net bilgi alıp yayınlayacam biraz sabrederseniz kesin ayrıntılı bilgilere ulaşabiliriz.

birşey değil pazartesi sabahtan yayınlamaya çalışacam ama öğleyi bulur kaanatindeyim. yarın 24 saat nöbetim var gelince biraz kestirir ondan sonra yayınlarım.

Anladim marcus_oredius ; Ne Zaman müsait olursan ; paylaşırsın. Bizde bilgi sahibi olmuş oluruz .

birşey değil pazartesi sabahtan yayınlamaya çalışacam ama öğleyi bulur kaanatindeyim. yarın 24 saat nöbetim var gelince biraz kestirir ondan sonra yayınlarım.

teşşekür ederim marcus_oredius.

her ne olursa, hangi konular varsa yazın. ve ne yapıp , ne yapmak gerkiyor nasıl akademisyen oluruz alesden sonra memurkn akademisyen geçişi kolay mıdır diye sizden güzel haberler alacağız insaalah:)) bütün detayları yazarsınız:) şimdiden tesşekkürler:)

arkadaşlar kusura bakmayın dün gece çok yoğun geçtiğinden bayağa yorulduğum için ancak şimdi uyanabildim.

şimdi beklenen cvp:
öncelikle yükseklisans yani ales girip okunması gerektiğini hepimiz biliyoruz. bundan sonra ekstradan üds (üniversite dil sınavına ) girillmesi gerekmekte. bütün bunlar bittikten sonra kpss girilmesi gerekiyor. burdan alınan puanla tercih değil gazetelerde ve üniversite sitelerinde ilan edilen akademisyen ilanlarına başvurabilmektir. her fakülte kendi akademisyenini kendisi alıyor. anadığım kadarıyla özlük haklarınız aynen devam etmekte olmasına rağmen 657 değil başka bir kanuna tabi oluyorsunuz. bunları bugün öğrenci işlerinden öğrendiğimdir.

bunlar hakkında sorular varsa cevaplamak eğer cevabı bilmiyorsam cevabı öğrenmek için elimden geleni yaparım.

Geri