Memurum. Vergi indirimi başvurum red edildi?

erdinç koç

Üye
Üye
hocam iyi günler epilepsi hastasıyım 2009 temmuz ayında kişisel müracaatla yüzde 40 1 yıllık geçici sağlık raporu aldım 2010 yılı temmuz ayında tekrar müracaat edip sürekli ibareli yeni rapor aldım aynı yıl eylül ayında kamuya engelli personel olarak yerleştirildim. vergi indiriminden yararlanmak için geçen sene sağlık müdürlüğüne müracaat ettim raporum yüzde 15 e düşürüldü. vergi indirimine müracaat etmem doğrumuydu yoksa direk raporu işlettirmem mi gerekirdi. şimdi ne yapmam gerekir.bir yolgösterebilirmisiniz.teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kamu çalışanları için vergi indirimi belgesi alma zorunluluğu yok. Benim size önerim vergi indirimiyle boşuna uğraşmayın. Bu arada hastane %40 lık raporu %15 emi düşürdü yoksa ankara'mı düşürdü oranı?

erdinç koç

Üye
Üye
memur vergi indirimi

slm hocam dünkü sorunuza cevap kısmı pasif olduğu için kendi sorumu hatırlatıyorum ve aşağıda sorunuzun cevabını veriyorum.
dünkü sorum "hocam iyi günler epilepsi hastasıyım 2009 temmuz ayında kişisel müracaatla yüzde 40 1 yıllık geçici sağlık raporu aldım 2010 yılı temmuz ayında tekrar müracaat edip sürekli ibareli yeni rapor aldım aynı yıl eylül ayında kamuya engelli personel olarak yerleştirildim. vergi indiriminden yararlanmak için geçen sene sağlık müdürlüğüne müracaat ettim raporum yüzde 15 e düşürüldü. vergi indirimine müracaat etmem doğrumuydu yoksa direk raporu işlettirmem mi gerekirdi. şimdi ne yapmam gerekir.bir yolgösterebilirmisiniz.teşekkür ederim."
sizin cevabınız raporu ankaramı düşürdü hastanemi

dünkü sorunuzun cevabı "hocam rapor için 01/10/2013 tarihinde müracaat ettim hastane 1 yıl süreli yüzde 15 rapor düzenleyip ankaraya göndermiş ankaradaki heyette onaylamış şimdi bir yıl dolduğu için ne yapmam gerekir eski yüzde 40 lık raporum geçerlimi engelli memur kadrosunda olduğum için onu vergi indirimi için muhasebeye vereyimmi veya yeni rapor alayımmı bana bir yol gösterirmisiniz çok teşekkür ederim.
hocam yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eski raporu kabul etmezler. Eğer vergi indirimi almaya devam etmek istiyorsanız yeniden rapor almalısınız.

Tekerlekli Sandalye