Menüsküs ve tek göz görmeme durumunda hangi oranda rapor alırım?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
Hayırlı günler bendeniz bir gözümü kaybettim diyeri miyop ve üç boyutlu görme bozukluğu var bununla alakalı1995 yılında %50 oranında iş göremezlik raporumla özel sektörde sakat kadrosunda halen çalışmaktayım emeklilik için tekrar rapor isteniyor yeni raporda yeni yönetmeliğe göre veriliyor ve oranım düşüyor verilen raporda tüm vucut fonksiyon kaybı olarak değerlendiğinden düşüyor deniliyor raporumda süreklidir ibaresi var üç boyutlu görme kaybının tedavisi yok ama benim gören gözüme tam yazılıyor ilk raporumda tam yazılmamıştı şimdi tek gözün oranı yüzde kaç?meniküs ameliyatı oldum 6 ay önce sol bacağımdan doktor dizimin kötü olduğunu söylüyor menisküs hastalığının alınacak olan rapora faydası olurmu?saygılar.

E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Elinizde bulunan mevcut rapor 95 tarihli. Yani güncelliğini kaybetmiş durumda. Dolayısıyla emeklilikte sizden güncel (yeni) rapor isterler. Belli ki siz ilk işe girdiğiniz de “vergi indirimi” belgesi alamamışsınız. O zaman vergi indirimi belgesi alsaydınız şimdi sizden yeni rapor istemezlerdi.
Ve tek gözün tamamen görmemesi halinde bile %30-35 civarı bir rapor veriliyor. Sizin görme engelinizin yanı sıra menüsküs sorununuz da varmış menüsküs te %kaç rapor verilir bilemiyorum (fazla bir oran verileceğini sanmam) ama siz menüsküs sorununuzu da söyleyin.
Her iki hastalıkta alınacak rapor oranı Balthazard Formülü'ne göre hesaplanır. Ve çıkan sonuç birleştirilir.

Tekerlekli Sandalye