Merhaba as hastasıyım. Sık üveit atagı geçiriyorum. Mr sonucuma göre heyete başvurmalı mıyım?

Vanessa

Üye
Üye
Sakroiliak mr
Bilateral sakroiliak eklem mesafesi komşuluğunda inferior kesimde solda belirgin olmak üzere sakral ve iliak tarafta en belirgin yerinde sol sakral kemik düzeyinde en geniş aksiyel boyutu 22,5x15 mm ölçülen sağda ise milimetrik boyutta T2A serilerde hiperintens T1A hipointens fokal kemik iliği ödemi ile uyumlu görünümler mevcuttur. Akut sakroileite sekonder olduğu düşünüldü. Bilateral sakroiliak eklem mesafesi orta ve inferior kesim anteriorda daralmış ve düzensiz olarak izlendi. Kronik sakroileite sekonder olabileceği düşünüldü.
Bilateral sakroiliak eklem mesafesi komşuluğu inferior anterior kesiminde sakral ve iliak tarafta fokal yağlı kemik iliği deplasman alanları mevcuttur, kronik sakroileite sekonder olabileceği düşünüldü.
Sakroiliak ekleme bakan kemik yüzeylerde ödem alanı saptanmamıştır.
Cilt cilt altı yumuşak dokular normaldir.
Görüntü alanına giren uterus fundus sol kesiminde subserözal alanda 3,5x3 cm ovoid T2A serilerde hipointens nodüler görünüm izlendi. Miyoma ait olduğu düşünüldü.

Torakal mr
Torakal vertebra korpus yükseklikleri normaldir.
T3. vertebra korpusu süperior, T6 vertebra korpusu inferior en platoda milimetrik schmorl formasyonu komşuluğunda Modic tip II end plato değişikliği izlenmiştir.
T8 vertebra korpusu inferior end platoda milimetrik schmorl formasyonu komşuluğunda tip I-tip II end plato değişikliği izlenmiştir.
Tüm torakal intervertebral disklerde hafif dejenerasyon ile uyumlu intranükleer kleft görünümü mevcuttur.
Bunun yanında haşimato,hipotroidi, reaktif hipoglisemi, alerjik rinit ve şuan biyopsi yaptıracagım bir şüpheli deri hastalıgım( morfea) var. Asden büyük oran alabilir miyim ki bunlar da desteklerse 40 verirler mi acaba? Boşuna da gidp uğraşmak istemiyorum. Deneyimli ve bilgili insanlar bana yardım edebilir mi? Sakroiliak eklemim hep kötü durumda hareket kısıtlıgım ve sürekli topallama sekme gibi durum yaratıyor.
Bunun yanında haşimato,hipotroidi, reaktif hipoglisemi, alerjik rinit ve şuan biyopsi yaptıracagım bir şüpheli deri hastalıgım( morfea) var. Asden büyük oran alabilir miyim ki bunlar da desteklerse 40 verirler mi acaba? Boşuna da gidp uğraşmak istemiyorum. Deneyimli ve bilgili insanlar bana yardım edebilir mi? Sakroiliak eklemim hep kötü durumda hareket kısıtlıgım ve sürekli topallama sekme gibi durum yaratıyor.

Tekerlekli Sandalye