Merkez Sağlık Kurulu Gelir İdaresi Başkanlığı

niğdeli-51

Üye
Üye
halil bey,galiba size bizden rahat yok ! ama bu konular açılarak sorunlar aşılıyor.

Merkez Sağlık Kurulu Gelir İdaresi Başkanlığı benim raporumu 2 kez geri yolladı ve üçüncüde kan gazı testi istedi,bu test ile % 80 rapor onaylandı.ben şimdi sgk ya başvuracağım,olurki sgk gene aynı yetkili hastanenin raporunu kabul etmedi.bu durumda,Merkez Sağlık Kurulu Gelir İdaresi Başkanlığının incelenmesini istersek daha önce verdiği kararı görmezden gelirmi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Demekki bazı bulgularda eksiklik yapılmış ve merkez sağlık kurulu eksikliklerin giderilmesi için yeniden bulguların tesbitini istemiş. Bu sefer kabul eder diye umalım.

niğdeli-51

Üye
Üye
sonuç ile bir sıkıntımız yok,yani 2007 de merkez yüksek sağlık kurulu iş gücünün % 80 ini kaybettiğime karar verdi,bu gelir vergisi indirimi içindi.şimdi sgk yolluyor hastaneye,olduki sgk kıllık yaptı,bizde merkez yüksek sağlık kurulunun incelemesini talep ettik diyelim.merkez yük-sağ-kurulu 2007 deki kararını yok sayabilirmi.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Pardon ama siz 2007 yılında %80 lik özürlülük oranıyla "vergi indirimi belgesimi" aldınız?
Şayet aldıysanız şu an ne için sağlık raporu alıyorsunuz?

niğdeli-51

Üye
Üye
halil bey,sgk malulen emeklilik için yeniden gönderiyor hastaneye.olurki sgk gelen raporu kabul etmezse,işte burada başlıyor soru...merkez yüksek sağlık kurulunun incelemesini talep etme hakkımız varmış,2007 de verdiği kararı yok sayabilirmi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2007 deki kararı yok sayabilir. Zira sakatlık oranı cetvelinde değişiklikler oldu. Önceden x hastalığa %30 verilirken şimdi ya daha düşük yada daha yükseği verilebiliyor.

niğdeli-51

Üye
Üye
2007 deki kararı yok sayabilir. Zira sakatlık oranı cetvelinde değişiklikler oldu. Önceden x hastalığa %30 verilirken şimdi ya daha düşük yada daha yükseği verilebiliyor.

akciğer KOAH %80 hastasıyım bu hastalık derecesi ne oldu bilginiz varmı acaba ?.. ve işte onun için diyorum ki 25 derece skolyzu ve sol bacak inceliğini,om da bozulmayı,belimdeki kaymayı göstersemmi diye düşünüp duruyorum.selam ve hürmetlerimi sunar ilginizden dolayı çok teşekkür ederim...

niğdeli-51

Üye
Üye
halil bey,bugün gittim sgk,ya önce 3600 günü dolduracaksın dedi ''hani dedim hastaneye gönderecektiniz''...''sitemde daha günlerin kayda geçmemiş dedi'' elimde maaş bordrosu vardı onuda kabul etmedi.neyse üç sayfa verdi ''bunları sistemde gözüktüğü zaman doldur gel dedi'' ne diyelim oturtmuşlar bir kaç halden anlamaz vatandaşı oraya,gelene gidene salvo sallıyorlar.....sayın başbakanımıza ve sg bakanımıza duyurulur...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ne maaş bordrosu? siz emeklimisiniz?

niğdeli-51

Üye
Üye
-maaş bordrosunu daha halen çalışıyor olduğuma delil olarak götürmüştüm,sistemde eksik görünmesine rağmen günüm tamamdı benim,yani temmuz ayı daha sisteme dahil edilmemiş....
-ben internette dolaşırken bugün bir bilgiye daha ulaştım.2008 de çıkan 27021 sayılı kanunun 6. madde g bendi diyorki ''sağlık kurulu raporlarının karar hanesinde çalışma gücü kayıp oranı belirtilmez,sosyal güvenlik kurumunca belirlenecektir'' ibaresi yazılır..... diyor
-yani doktordan daha doktor uzmanlar karar verecekler,bu uzmanlara bari birde hipokrat yemini ettirsinlerde olsun bitsin..
-beni muayane eden hekimler değil,sgk uzmanları karar vereceklermiş.iyide beni hastaneye niçin yolluyorlar anlayan varsa beri gelsin.böyle saçma bir kanun türkiye cumhuriyetinde galiba tarihte tek olsa gerek,resmen bana gel ve esirim ol diyor....

erzurumlu

Üye
Üye
özürlü emekliligi için basvuru yaptm.kagtlrm bursa vergi dairesınden ankara vergi dairesine gitti.1980den girişim var.%78 raporm var.2aydr sonucumu bklıyorm.evrk takıbımı intrnt uzernden tc kmlk numaram ile takıp ettm ama aylım bılgınız bulunmuyor yazıyo.ne yapmamız gereklı .yardmcı olursanız sevınırım .şimdiden tesekkr ederm

erzurumlu

Üye
Üye
hayır internetten takıp etmem mumkun mu.mümkünse hangı sıte?

fuatsönmez26

Üye
Üye
evrak takiple ilgisi yok ki bu olayın bu aşamada sgk ile ilgisi yok gelir idaresi başkanlığınında böyle bir takip sistemi yok

fuatsönmez26

Üye
Üye
internetten takibi mümkün değil ama gelir idaresi başkanlığı merkez sağlık kurulunu arayıp sorabilirsin +90 312 415 30 00
+90 312 415 29 00

E-ge-men

Üye
Üye
özürlü emekliligi için basvuru yaptm.kagtlrm bursa vergi dairesınden ankara vergi dairesine gitti.1980den girişim var.%78 raporm var.2aydr sonucumu bklıyorm.evrk takıbımı intrnt uzernden tc kmlk numaram ile takıp ettm ama aylım bılgınız bulunmuyor yazıyo.ne yapmamız gereklı .yardmcı olursanız sevınırım .şimdiden tesekkr ederm

Erzurumlu benim raporun onaylanması 2013 yılında tam olarak 6 ay sürmüştü.Umarım tez zamanda sonuç alırsın.Ama uzun sürüyor,sabırda gerektiriyor biraz.Herşey gönlünce olsun inş.

Tekerlekli Sandalye