Merkezi sınav Ekim ayına hazır hale getirilecek

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal, merkezi sınav sisteminin Ekim ayına hazır hale getirileceğini açıkladı.

Engelli kadroları için merkezi sınav
;

Zaman Gazetesi'nin haberine göre; Bekir Köksal, kamuda 25 bin civarında engelli kadro açığı olduğunu, merkezî sınav uygulamasıyla bu açığın kapatılacağını aktardı. Engellilerin özür durumuna göre sınıflandırılıp ayrı ayrı sınava alınacağının bilgisini de veren Köksal, böylece daha adil bir sınav sistemi uygulanacağını ifade etti. Merkezî sınavı ÖSYM ya da Milli Eğitim Bakanlığı yapacak. Yeni sınav sistemi ekim ayına hazır hale getirilecek. Köksal, "Artık engelliler il il gezmeyecek. Herkes kendi bulunduğu ilde sınava girecek. Artık bir işitme engelli ile görme engelli tek tip sınava girmeyecek." değerlendirmesini yaptı.

by_handsome25

Üye
Üye
bilmem buda gosterıyor kı 2012 ye ramak kala hazır olur sınavlar

F

Fırtına

Guest
Engellilere Merkezi Sınav Yapılacak

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal, Yasadikca.com’a yaptığı açıklamada, engellilerin kariyer ve istihdamını olumlu yönde etkileyecek yeni bir merkezi sınav sistemi üzerinde çalıştıklarını belirtti. Yeni sistemle artık engelliler taşrada açılan kamu sınavları için il il gezmeyecek ve kaçırdım üzüntüsü yaşamayacak.

Köksal konuşmasında, ‘Kamuda yaklaşık olarak 25 bin engelli kadro açığının olduğunu ve üzerinde titizlikle çalıştıkları yeni merkezî sınav uygulamasıyla bu açığın daha kolay kapatılacağını aktardı. Bu uygulama engellilere çok önemli bir kolaylık getirirken kamuya da ciddi avantajlar sağlayacak’ dedi. Engellilerin özür durumuna göre sınıflandırılıp ayrı ayrı sınava alınacağını da anlatan Köksal, böylece fırsat eşitliği içinde daha adil bir sınav sürecinin yaşanacağını belirtti.

Merkezî sınav ÖSYM ya da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak. Yeni sistemle ilgili tarihde veren Köksal, ‘Yeni sınav sistemi ekim ayına hazır hale getirilecek, engelliler kendi yaşadıkları ilde hiçbir zorluk yaşamadan sınava girecek. Bu sistem sayesinde bir işitme engelli ya da görme engelli tek tip sınava girmeyecek." değerlendirmesini yaptı.

Merkezi sınav sisteminde engelliler, eğitim ve engel gruplarına göre ayrı ayrı sınıflandırılarak sınava alınacaklar.

by_handsome25

Üye
Üye
valla ben meb ın sınavında 86 aldım da atanamadım işitme dilden gırdım ne olacak bılmıyorum acıkcası

Tekerlekli Sandalye