Mersin şehir hastanesinden engelli raporu başvurum

spawn911

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar.Ben 34 yaşında özel bir şirketin mermer fabrikasında idare destek personeli olarak çalışıyorum.genelde depo ve ön muhasebe işlemi yapıyorum.Çeşitli hastalıklarım zaman içinde nüfus ettiği ve iş yeri çalışma şartlarını zaman içerinde (araba yıkatma ve misafirlerin aracını yıkatma dahil) zorlaştırıp beni zor bir çalışma şekline soktular.Bende yıllık iznimde kbb kontrole gittiğimde bana bilateral işitme kaybımdan dolayı işitme cihazı verdi.bende zaman kaybetmedn MERSİN şehir hastanesine engelli raporuna başvurdum.Burda odyo metride işitmeme %16 ,dahiliye hipertansif tansiyonuma %47 (ilk dahiliye verdi oranı) ,cildiyede melanostik nevüsümü ölçüp 20 cm yazdı diğer hastalığım olan vitiligoyuda ekledi ve genel cerrahide olunan fıtık ameliyatımı yazdı.Kurula girdim bana belde platin varmı diye sordular yok deyince çıktım.10 iş günü sonrasında rapor sonucu çıkar dediler.Sizce rapor oranım %60 ve yukarısı olurmu?Malulen emeklilik için 3163 prim günümü ,sgk girişim 22.11.2006 olduğundan askerliğimi 22.02.2004 tarihinde işletirsem emekli olma şansım olurmu.Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=22406]spawn911[/MENTION] malulen emeklilik için tek hastalıktan %60 rapor alınması lazım. Birden fazla hastalığın birleştirilmesi sonucu çıkan toplam rapor oranı malulen emeklilikte dikkate alınmaz. Ama eğer %40 ve üstü rapor alırsanız kademeli engelli emekliliğinden faydanılırsınız...

spawn911

Üye
Üye
Peki sizce [MENTION=3]Halil Yılmaz[/MENTION] bey engellim % kaç olur??

spawn911

Üye
Üye
Halil yilmaz sizce peki engel oranim %kaç verilir???

spawn911

Üye
Üye
halil bey zaten ayın 17 sinde devlet hastanesi kbb bölümü doktoru 3 doktor imzası ile kalıcı işitme bozukluğumu sol kulakta %54 sağ kulakta %47 yazarak rapor verdi işitme cihazı almam için.ama mersindeki kurul kbb doktoru %16 vermeden önce illaki odyometri testi istedi.yaptırdım.inanmayarak abe istedi.onuda yaptırdım istemeye istemeye %16 verdi.cildiye hastalık yazdı .dahiliyede ilk gittiğim doktor olduğu için kurulda şaka gibi hipertansiyonuma anemiye ve demirle b12 eksiliğine 47 ? yazdı.sizce buna göre oran kaç olur???

Tekerlekli Sandalye