MESS’ten engelli işçilere eğitim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) ortak yürüttüğü proje çerçevesinde, 2 bin engelli işçiye eğitim verildi.

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, MESS ile 2000 yılından beri sürdürülen ortak eğitim projesi kapsamında toplam 80 bin metal işçisine eğitim verildiğini söyledi.

İşçi ve işveren sendikalarının işbirliğiyle yürütülen bu eğitim modelinin dünyadaki en başarılı sendikal eğitim çalışması olarak kabul edildiğini belirten Kavlak, “Eğitimlerin ardından işçi ve işveren sendikaları tarafından yapılan yıllık ortak değerlendirmelerde, işyerlerinde verimlilik ve kalitede yüzde 10-15 civarında artışlar kaydedildiği tespit edildi” dedi.

Eğitimlerin Türk Metal Sendikası ile MESS’in örgütlü olduğu çeşitli işyerlerinde yürütüldüğünü anlatan Kavlak, bu kapsamda 2 bin engelli işçinin de sendikal ilişkiler, insan ilişkileri ve iletişim, toplam kalite yönetimi, uzlaşma teknikleri, endüstri ilişkileri, iş hukuku, genel ekonomi ve tüketici hakları konularında birer haftalık eğitimlerden geçirildiğini dile getirdi.

Hürriyet

Tekerlekli Sandalye