Mevcut rapor oranımı artırmak için ne yapmalıyım?

mucahit21258

Üye
Üye
Arkadaşlar ben daha önceden engelli raporu almak için hastaneye başvurdum ve bana %25 oran verdiler. Ben tekrar Başvurursam bu oranı artırabilir miyim?
Bu oran neye göre veriliyor?
Bu oranı artırmak için ne yapmalıyım?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Lenovo A2010-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mucahit21258

Üye
Üye
???

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Engelli rapor oranı; Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranlarından, en fazla kayba sebep olan hastalığın fonksiyon kayıp oranı esas alınır. Diğer rahatsızlıklara ait vücut fonksiyon kayıp oranları Balthazard formülü ile toplanarak genel vücut fonksiyon kayıp oranı hesaplanır. Kısaca rapor oranını belirleyen hastalığın kişide sebep olduğu çalışma gücü kaybıdır.

Rapora itiraz edebilir yada yeni rapor almak için yeniden hastaneye (farklı olursa daha iyi) başvuruda bulunabilirsiniz.

Geçmiş olsun dileklerimle,

mucahit21258

Üye
Üye
Selam,

Engelli rapor oranı; Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranlarından, en fazla kayba sebep olan hastalığın fonksiyon kayıp oranı esas alınır. Diğer rahatsızlıklara ait vücut fonksiyon kayıp oranları Balthazard formülü ile toplanarak genel vücut fonksiyon kayıp oranı hesaplanır. Kısaca rapor oranını belirleyen hastalığın kişide sebep olduğu çalışma gücü kaybıdır.

Rapora itiraz edebilir yada yeni rapor almak için yeniden hastaneye (farklı olursa daha iyi) başvuruda bulunabilirsiniz.

Geçmiş olsun dileklerimle,
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim☺

Tekerlekli Sandalye