Mevcut raporu %90'a çıkarmak

Ertug

Üye
Üye
Selamlar,

Mevcutta %62 engelliyim Uyku apnesi %35 - Obezite % 30 Göz % 10 ve Ortapedi % 8 emekli aylığımda bağlandı ancak bu raporumda factor v leiden heterizigot işlenmedi ve bu rahtsızlıkla gelen kalbimde 6x2 cm pıyhı birikintisi olduğunu öğrendim acaba bu rahatsızlıklarla beraber %90 ı tamamlayabilirmiyim araç alımında ötv den muaffiyet gösterebilirmiyim konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.

İsen Buga

Üye
Üye
mümkün...

eksik olan en az %27 oran daha alırsanız ki %90 tamamlarsınız...

Ertug

Üye
Üye
Ozaman bilgi agaciniz genisledin insallah daha fazla yard8miniz icin tesekkur ederim cok cok sagolun

serdar2829

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar.Öncelikle herkese sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.Benim öğrenmek istediğim birkaç konu var,bilen arkadaşlar varsa ve bilgilendirirse sevinirim.2019 yılında %42 sürekli çoklu engellilikle vergi indiriminden 8970 prim günüyle emekli oldum.Şu an bana EYT vuruyor.fakat şöyle bir durum da var.2022 yılı başında böbrek yetmezliği sebebiyle rahatsızlandım ve şu anda haftada iki kez diyalize girmeye başladım.ÖTV indiriminden yararlanmak ve araç almak için tekrar heyete girersem araç için gerekli puanı alır mıyım?Bu rapor sonucu çıkana kadar emekli maaşım kesilir mi?Eyt seçeneğini kullansam şimdiki maaşımdan daha mı düşük alırım?Bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olursa çok sevinirim.

İsen Buga

Üye
Üye
Emekli oldunuz işlem bitti.
Merhaba arkadaşlar.Öncelikle herkese sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim.Benim öğrenmek istediğim birkaç konu var,bilen arkadaşlar varsa ve bilgilendirirse sevinirim.2019 yılında %42 sürekli çoklu engellilikle vergi indiriminden 8970 prim günüyle emekli oldum.Şu an bana EYT vuruyor.fakat şöyle bir durum da var.2022 yılı başında böbrek yetmezliği sebebiyle rahatsızlandım ve şu anda haftada iki kez diyalize girmeye başladım.ÖTV indiriminden yararlanmak ve araç almak için tekrar heyete girersem araç için gerekli puanı alır mıyım?Bu rapor sonucu çıkana kadar emekli maaşım kesilir mi?Eyt seçeneğini kullansam şimdiki maaşımdan daha mı düşük alırım?Bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olursa çok sevinirim.
yeniden emeklilik nasıl olacak? endişeniz yersiz.
EYT de unut değmez şuan keyfinizi çıkartınız. Hiç bir zaman emekliliğiniz iptal diyemezler.
Yeni rapor alsanız da yeni oran emekliliğinizi etkilemez.

Not: bilmeyenler için diyeyim: Malül emeklilik ile engelli emeklilik farklı. Malül emeklileri yeni rapor az da olsa küçük de olsa bir ihtimal etkileyebilir. ancak engelli emeklileri etkilemez.

Sizde Engelli emekli kategorisindesiniz. Birşey olmaz size.

Araç için net birşey demem: sansınızı deneyin heyet raporu alırken sadece ÖTV den muafiyet için heyete giriyorum deyin: ÖTV için alınan rapor diğer birimleri etkilemez. Bu arada böbrek yetmezliği birey %90 rapor alabilir (net emin değilim bir deneyin)...

Tekerlekli Sandalye