Meyra sprint GT akülerini değiştirmek ?

sekobaba

Üye
Üye
meyra Sprint GT modeli akülü sandalyem var aküllerini yenilemek istiyorum sıfır akü fiyatı ne kadardır acaba ?
birde servisi sıfır akü satmadıklarını söylüyorlar akülü alıp taksam sıkıntı yaşar mıyım
akü değiştirmiş arkadaşlardan tebrübelerini bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Akü fiyatları akünün markasına, büyüklüğüne göre değişir. Atıyorum 65 amper MUTLU marka aküyü 100 tl ye alırsın, ama 65 amper jel akü fiyatı onun 3 katıdır. Servisten akü almak zorunda değilsin. Piyasadaki tüm aküler sandalyeler için uygundur. Bütcene göre alırsın. Pahalı olmakla birlikte ben sana jel akü öneririm. Ben 4 yıl önce 65 - 65 2 adet aküyü 500 tl ye almıştım. Hala çalışıyorlar ve bozulmayada niyetleri yok gibi. Önceleri MUTLU akü kullanıyordum ve her yıl yeniliyordum. Şimdiki akülerim hem daha uzun ömürlü hemde tek şarzla katettiği yol mesafesi daha uzun.

sekobaba

Üye
Üye
En iyisinden almak istiyorum zaten jel olandan
65 ah 2 tane alsam kaç km gider ? sizdede aynı model mı sandalye var. servis hakermanı aradığımda bana zaten biz akü satışı yapmıyorum dediler ürün satarken pek ilgililer.
Bende vatra aküye bakıyordum çünkü meyra onunla çalışıyormuş

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır ben meyranın daha eski bir modelini kullanıyorum. Benim arabam 15-20 km gidiyor. Yolun düzlüğüne bağlı olarak gidiş mesafesi değişkenlik gösterr tabi. Senin kullandığın model daha yeni ve gelişmiş olduğundan 20 km yi rahat geçersin sanırım. Meyranın çalıştığı akü diye bişey yok. Bildiğin otomobile takılan her marka akü sandalyede de kullanılır.

cilginpalet

Üye
Üye
14 yıldır akülü sandalye kullanan biri olarak ve yaklaşık 10 çift akü kullanmış bri olarak yazayım sulu aküyü geç 1 yıl bile gtmez jel yahut kuru akü tavsiye ederim şimdi burda merak ediyorlardır 14 yılda 10 çift akü yavf istediği kadar kaliteli olsun akü nekadar çok doldur boşalt yapılıyorsa okadar çabuk deforme oluyor bende hergün gezen bri olarak bana akü dayanmıyor =)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@cilginpalet, bende senin gibi heryıl akü değiştiriyordum. Taki jel aküleri alana kadar. Yukarda yazdığım gibi 4 yıldır aynı aküleri kullanıyorum.

sekobaba

Üye
Üye
Ben hergün gezmiyorum o yüzden jel akü tercih edeceğim . montajını her bayi yapıyor mu ?

sekobaba

Üye
Üye
Jel | İnci Akü

bu aküyü aslında işimi görür gibi geliyor
inci akü kullanan birisi var mı türk ürünlerine güvenmiyorum aslında bakarsan

sekobaba

Üye
Üye
Jel | İnci Akü

bu aküyü aslında işimi görür gibi geliyor
inci akü kullanan birisi var mı türk ürünlerine güvenmiyorum aslında bakarsan

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Akünün montajında bişey yokki. Onu sizde yaparsınız. Altı üstü iki vida sıkacaksınız. İnci Akü nün jel değilde kuru ve sulu tiplerini otomobilde kullanmı ve hhiç memnun kalmamıştık. Jel akülerini bilemem.

cilginpalet

Üye
Üye
Akünün montajında bişey yokki. Onu sizde yaparsınız. Altı üstü iki vida sıkacaksınız. İnci Akü nün jel değilde kuru ve sulu tiplerini otomobilde kullanmı ve hhiç memnun kalmamıştık. Jel akülerini bilemem.
aslında dediğin gibide bazı akülerde kutup başı oluyo bazılarıda soket gibi bi dalga var ona bakmak lazım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar şunada dikkat etmek lazım. Jel akü ama hangi jel akü? Onlarında tıpkı diğer akü markaları gibi markaları var. A JEL AKÜ, B JEL AKÜ gibi gibi. Her alınan / satılan jel aküden aynı performansı beklememek lazım.

murat tarsuslu

Üye
Üye
birbuçuk yıl önce mutlu full enerji kuru tip akü aldım. gayet memnunum. o zaman çiftini 500 liraya almıştım şu andaki fiyatı 600 tl. kullandığım araç 200 kg. meyra. mutlu full enerjiyi kesinlikle tavsiye ederim.

Sairane

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar benim wollex w123 marka sandalyem var. ona akü lazım ne tavsiye edersiniz.

Sairane

Üye
Üye
halil jel akü de marka falan yok mu ağam :D

Sairane

Üye
Üye
halil iki adet 500 tl mi. iyi geçen sorduğum yer tanesi 500 demişti.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet 2 tanesini 500 tl ye almıştım. Ama aradan 4 yıl geçti. Benim aldıklarım 75 amperdi. 75 - 75 iki adet.

Tekerlekli Sandalye